Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 21.12. Mike Modano procitl D. Brunclík, R. Štolpa

Tampa Bay - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Marty Turco ve spolupráci s Donem Sweeneym, autor - AP Photo/Steve Nesius

Záp. 03/04:   20.12. 2:1

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Tampa Bay

Dallas nastoupil proti Tampě s uzdraveným Philippe Boucherem v sestavě. Mezi obránci ovšem chyběl Teppo Numminen, který si obnovil svoje zranění. Nahradil ho mladý Trevor Daley, jenž si tak opět trochu prodlouží svoje působení v prvním týmu.

Dallas začal utkání vyloučením, když se proti pravidlům provinil Don Sweeney. V přesilovce nebezpečně střílel Cory Sarich a po něm Martin Cibák. Největší příležitost zmařil Marty Turco Fredriku Modinovi, když vleže vyškrábl rukavicí jeho střelu směřující do branky. Hvězdy se ubránily.

Na začátku 9. minuty se hostům z Texasu naskytla příležitost přesilové hry, když fauloval Dan Boyle. Dallas ovšem hraje přesilovky na kluzištích soupeřů doslova mizerně a tak v přesilovce nikdo Chabibulina v brance domácích neohrozil. Jestli se dá jako pozitivum označovat vyhrané buly, pak v přesilovce se Modanovi podařilo jedno vhazování vyhrát. Bylo to jeho první vítězné vhazování a čtvrté celkově.

Jakoby kapitána vyhrané buly nastartovalo a ve 14. minutě se postaral o první změnu skóre v utkání. Richard Matvichuk přihrál na pravou stranu kluziště Philippe Boucherovi a jeho střelu usměrnil za Chabibulinova záda Mike Modano. Byla to jeho první branka v 12 posledních zápasech.

Druhou třetinu načali hosté podobně jako první. Opět tedy v oslabení a opět po faulu Dona Sweeneyho. Naštěstí jej o chvíli později napodobil Dave Andreychuk a tak se síly na ledě srovnaly.

Ve hře 4 proti 4 našel zpětnou přihrávkou Rob DiMaio Philippe Bouchera a jeho tvrdou střelu zneškodnil Chabibulin.

Ve 13. minutě druhé třetiny přišla rozhodující přesilovka utkání. Na trestnou lavici odešel Dan Boyle za nedovolenou hru vysokou holí a na ledě se začaly dít věci.

Nejprve obral Trevora Daleyho o puk ve středním pásmu Martin St.Louis, vlétl do útočné třetiny, nádhernou stahovačkou proměnil Zubova ve statistu a elegantně překonal Marty Turca. Nádherný moment.

Než ovšem komentátor oznámil jméno úspěšného střelce, Dallas opět vedl. Philippe Boucher opět tvrdě střílel a Brenden Morrow kraloval ve svém oblíbeném předbrankovém prostoru. Kotouč, který se odrazil od tyče pohotově vrátil do sítě.

"Byl to velký gól. Nejen proto, že se ukázal být vítězným, ale i proto, že jsme dokázali rychle odpovědět na vyrovnání."
Dave Tippett

V závěru druhé třetiny nastaly hostům krušné chvilky. Nejprve fauloval Rob DiMaio a jen 13 vteřin po něm se proti pravidlům provinil Mike Modano a vyfasoval rovnou 2 + 2. Dallas ovšem v oslabení podržel nejen Marty Turco, ale skvělým výkonem i trojice Matvichuk, Boucher a Stu Barnes.

V posledních pěti zápasech nedostal Turco více než jeden gól a ve 12. z posledních 14 zápasů nedostal více než dva. Marty je zpět a jeho forma se přibližuje té loňské, té rekordní.

"Marty odchytal skvělý zápas. Dává nám šanci vyhrát v každém zápase."
Mike Modano

Domácím se sice podařilo v přesilovce skórovat, ale gól neplatil. Andreychuk totiž nedovoleně atakoval hostujícího brankáře. Jejich souboj nebyl nijak důrazný, ale Turco v něm chytře upustil hůl. Rozhodčí branku neuznal.

Bolts se soustředili na pokrytí Arnottovy formace, která je tou největší ofenzivní silou Hvězd. Podařilo se jim to na výbornou. Jason Arnott a Bill Guerin byli celý zápas v podstatě neviditelní. Bleskům to bylo málo platné. Po dlouhé době zhrál útok s Modanem ve středu a Arnottovu lajnu tak dostatečně zsatoupil.

Ve třetí třetině domácí svůj tlak ještě vystupňovali. Pomohl jim k tomu také Marty Turco, který v 10. minutě vyjel k mantinelu a tam fauloval Fredrika Modina. Když po necelé minutě hry v oslabení fauloval Richard Matvichuk, bylo hostů ještě hůře. A opět odehrál výborné oslabení Stu Barnes, který zakončil zápas s více než 23. minutami pobytu na ledě.

"Naše hra v oslabení byla dnes bezchybná. Hráči v poli odvedli skvělou práci a Marty předvedl několik skvělých zákroků."
Jere Lehtinen

Dallas se ubránil a závěrečné power play domácích a vyhrál tak na hřišti soupeře poprvé od 26. listopadu. To se Stars radovaly z úspěchu na ledě Minnesoty.

"Tenhle zápas jsme mohli a měli díky přesilovkám vyhrát. Takové příležitosti musíme proměňovat."
Dave Andreychuk

Jason Arnott nastoupil ke svému 700. utkání v NHL.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 354103


Statistika

Zápas č. 34
Kde Datum Soupeř Body
Venku 20.12. Tampa Bay 2
Tři hvězdy
1.Boucher
Foto
2.Modano
Foto
3.St.Louis
Foto
Třetiny
Tým 1tř. 2tř. 3tř. Celkem
Dallas 1 1 0 2
Tampa Bay 0 1 0 1
1. třetina
Čas Tým Střelec Stav
13:53 Dallas Modano
Boucher, Matvichuk
0:1
2. třetina
Čas Tým Střelec Stav
14:11 Tampa Bay St.Louis
bez asistence (oslabení)
1:1
14:32 Dallas Morrow
Boucher, Modano (přesilovka)
1:2
3. třetina
Čas Tým Střelec Stav
Nikdo Neskóroval 1:2
Střely na branku
Tým 1tř. 2tř. 3tř. Celkem
Dallas 6 9 7 22
Tampa Bay 4 15 8 26
Brankáři
Jméno S G Z Úsp.% TM
Marty Turco 26 1 25 96,1 2
Nikolaj Chabibulin 22 2 20 90,9 0
Další statistiky
Dallas Tampa Bay
Přesilovky 1 z 3 0 z 7
Buly 30 27
TM 14 6

Sestava

Útočné formace

Morrow - Modano - Lehtinen
Turgeon - Arnott - Guerin
DiMaio - Barnes - Young
Sloan - Kapanen - Downey

Obranné dvojice

Sweeney - Zubov
Matvichuk - Boucher
Daley - Klemm

Brankáři

Turco - Bacashihua

Nenastoupili

Ron Tugnutt - Zraněn
John Erskine - Zdráv
Mathias Tjarnqvist - Zdráv
Teppo Numminen - Zraněn
Steve Ott - Zraněn

Trenéři

Dave Tippett
Rick Wilson
Mark Lamb
Andy Moog


Fotky

Marty Turco ve spolupráci s Donem Sweeneym, autor - AP Photo/Steve Nesius


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist