Stránky o klubu NHL

Článek 22.11. Lehtinen předznamenal vítězství D. Brunclík, R. Štolpa

Dallas - Los Angeles 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Mike Modano v síti Romana Čechmánka, autor - AP Photo/Tony Gutierrez

Záp. 03/04:   21.11. 3:1    30.11. 1:2   4.12. 0:3   3.1. 2:2 pp   18.2. 4:3   25.2. 1:1 pp

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Los Angeles

Jak je pro Dallas důležitý Jere Lehtinen se naplno ukázalo v době jeho absence. Jere laboroval se zraněnými zády a Stars se herně i výsledkově trápili. Teprve druhý zápas je Lehtinen zpět a Dallas konečně vyhrál.

První branka přišla hned v úvodu utkání a to ve druhé minutě. Mathias Tjarnqvist udržel puk ve třetině, našel za brankou najetého Mika Modana. Ač atakován přihrál Mike před bránu, kam si zrovna najel Jere Lehtinen a skóroval. Přesně tak, jak ho známe. Žádná velká rána, žádný dlouhý nápřah. Přesná a pohotová střela švihem znamenala vedení 1:0.

"Jere je velice předvídavý a jeho střela je opravdu pohotová."
Mike Modano

Ve šestnácté minutě se Stars napevno usadili v útočném pásmu a to díky přesilovce při vyloučení Aarona Millera. Český gólman Roman Čechmánek zůstal pro tuto chvíli nepřekonán.

"Když vstřelíte první branku, je pro vás utkání snazší. Nám se to podařilo a hodně nám to pomohlo."
Jere Lehtinen

V 18. minutě zahrozili hosté. Rychlou akci zakončoval Brad Chartrand, když tečoval chytrou střelu Laperrierovu. Turco byl na místě a nebezpečí zažehnal.

Marty Turco, autor DS.com/Glenn James
Marty Turco
DS.com/Glenn James

Ve 4. minutě druhé třetiny se domácí radovali podruhé. Guerinovo nahození na mantinel dojel Brenden Morrow, objel branku a pohotovou backhandovou střelou nachytal Čechmánka na hruškách. 2:0.

Králové byli nebezpeční zejména v přesilovkách. Chvíli po gólu Brendena Morrowa byl vyloučen Scott Young. Modrému nedovolil skórovat Marty Turco.

V 18. minutě se hosté přece jen prosadili. Jason Arnott vyfasoval 2+2 za vysokou hůl, když krvavě zranil Žigmunda Pálffyho. V oslabení chybovala lavička Dallasu vysláním příliš mnoha hráčů na led a přesilovka 5 na 3 byla rázem na světě. Na konci přesilovkové kombinace byla dorážka Alexandra Frolova. Hosté snížili na 2:1.

"Já jsem tu situaci viděl trochu jinak než rozhodčí. Myslím, že jme měli na ledě správný počet hráčů a nijak se neprovinili. Snížení nás trochu přibrzdilo."

Jednobranková ztráta jim dodala v závěrečné části odhodlání a vytvořili si v ní více brankových příležitostí. V brance Stars stál ovšem výborný Marty Turco.

Jeho letošní forma je sice jen slabým odvarem té loňské, přesto za svá záda pustil puk jen jednou. A když byl již překonán, dvakrát mu pomohla dobře usazená branková konstrukce, tak jako v první i druhé třetině.

Při závěrečné power play hostí zvýšil do prázdné branky na konečných 3:1 Brenden Morrow.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 350389