Stránky o klubu NHL

Článek 31.10. Vyrovnání zajistil Guerin, výhru Arnott D. Brunclík, R. Štolpa

Dallas - Calgary 4:3 pp (1:1, 0:2, 2:0, 1:0)

Jason Arnott právě zasouvá puk do branky hostí. Končí prodloužení a Dallas vítězí 4:3, autor AP

Záp. 03/04:   29.10. 4:3 pp   17.1. 3:2   5.3. 5:1   22.3. 4:0

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Calgary

Hvězdy z Dallasu si užívaly tři dny bez zápasové zátěže a využili je zejména k léčení šrámů. Po zápase v Columbusu přibyl ke zraněnému Jere Lehtinenovi Morrow a nováček Antti Miettinen. Asistent kapitána Brenden Morrow se dal do čtvrtka do pořádku, Miettinen nikoliv.

Hned v první minutě zápasu se pobili Shean Donovan a Steve Ott. Skóre utkání otevřel přesně v čase 8:00 Jarome Iginla. Křížnou přihrávku doklepl za záda Marty Turca.

Hned tři vteřiny po gólu přišla na řadu druhá bitka. Tentokrát si to rozdali Krysztof Oliwa a Aaron Downey. Jen tak pro zajímavost. Dallas vede celou NHL v počtu pěstních soubojů. Zatímco průměr je 6 bitek na tým, rváči z Dallasu jich mají na svém kontě již 14.

Za domácí srovnal v 15 minutě Bill Guerin. Jason Arnott natlačil dva obránce před gólmana Sabourina. Bill si vybruslil zpoza branky a backhandem skóroval.

Ještě než Guerin srovnal, měl na holi vyrovnání Brenden Morrow. Ten se však v koncovce neskutečně trápí. I když má na svém kontě šest asistencí, gól zatím ani jediný. Puk po jeho dorážce poskakoval na brankové čáře a v poslední chvíli jej Dany Sabourin lapačkou uklidil do bezpečí.

Teppo Numminen, autor - Glenn James /DS.com
Teppo Numminen
Glenn James /DS.com

Ve druhé třetině odskočili hosté na rozdíl dvou branek. Nejprve zaskočil Oleg Saprykin z nulového úhlu Marty Turca. Ten si srazil puk do síťky sám. Aby to nebylo málo, tak v 7. minutě přesně našel svou rozehrávkou Martina Gelinase. Od něj putoval puk k Chucku Kobasewovi, který si zezadu objel branku a slabého Turca opět nachytal na hruškách.

To už trenér Dave Tippett nevydržel a do branky se postavil Ron Tugnutt. Když navíc zamíchal se složením útočných formací, začaly se dít v American Airlines Center věci.

"Ten pocit, že můžeme vyhrát i zdánlivě ztracený zápas je uklidňující."
Brenden Morrow

Mike Modano se postavil na levé křídlo k Arnottovi a Guerinovi a jejich spolupráce přinesla sladké ovoce v podobě hned několika branek.

V 10. minutě třetí třetiny seděl na trestné lavici Jordan Leopold a Stars předvedli skvělou přesilovkovou kombinaci. Vše začalo u Sergeje Zubova na modré čáře. Od něj směřoval puk k Miku Modanovi na pravý kruh, od něj hned z první na Teppo Numminena, jehož pokus s velkou námahou vyrazil Sabourin před sebe. Před brankou již číhal Arnott a Bill Guerin. Posledně jmenovaný ukončil 11 přesilovek trvající tápaní Stars.

"Někdy máte období, kdy se nemůžete trefit a jindy Vám tam zase padne
vše."

Bill Guerin

Vyrovnání přišlo o chvíli později a to v polovině 12. minuty. Jason Arnott vyslal přihrávku najíždějícímu Guerinovi a ten z levého kruhu střelou švihem srovnal na 3:3. Bill Guerin tak dovršil svůj první hattrick v dresu Stars a celkově čtvrtý v kariéře.

"Neviděl jsem jej. Kluci z lavičky na mě zakřičeli, že Billy naskočil na led z trestné lavice, tak jsem mu přihrál."
Jason Arnott

Hned v první minutě prodloužení stál u zrodu vítězné akce Philippe Boucher. Ten večer již potřetí. Křižnou přihrávkou, přes celou útočnou třetinu našel Brendena Morrowa, jehož pokus hostující gólman se vší námahou vykryl. Na dojíždějícího Jasona Arnotta již nestačil. Rozhodnuto 4:3.

"Myslel jsem, že mám puk pod kontrolou, ale mýlil jsem se. Dnes večer jsme měli vyhrát."

Marty Turco zasahuje, autor Tim Sharp/AP

Jason Arnott právě zasouvá puk do branky hostí. Končí prodloužení a Dallas vítězí 4:3, autor Tim Sharp/AP