Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 3.10. Derian Hatcher zpátky v Dallasu  Kamil Šamulák

Derian Hatcher

V páteční odpoledne vyzvedl Derian Hatcher na jednom z detroitských předměstí své děti ze školy, aby svého syna odvezl na mládežnický hokejový turnaj a své dcery, Shallyn a Haley, na víkend k prarodičům.

Přestože poslední dny pro něj byly velmi hektické, je ve velmi dobré náladě.

"Je to mnohem jednodušší než jsem si představoval. Zpočátku jsem sice trochu smutnil, ale teď, po několika týdnech, jsem již naprosto v pohodě. Také má rodina je spokojena."
Derian Hatcher, obránce Red Wings

V červenci Hatcher jako volný agent uzavřel s Red Wings pětiletý kontrakt a ukončil tak 13-tileté působení v texaském klubu. Poklidnému odchodu z řad Stars jistě přispělo i to, že Hatcher je mimo led velmi přátelský a se všemi dobře vychází. Na ledě je však pravým opakem.

Aby pochopil, jak těžké bude v nadcházející sezóně hrát proti svým bývalým kamarádům, požádal Hatcher vedení Red Wings, aby mohl v neděli nastoupit do přípravného utkání, které tento tým sehrál v Texasu proti Stars. Byl totiž přesvědčen, že jestliže bude moci hrát proti svému bývalému zaměstnavateli, usnadní mu to situaci v duelech, které Red Wings v základní sezóně s tímto soupeřem čekají.

"Vím, že první utkání proti Stars budou pro mně trochu těžší než vůči jiným klubům. Ale nelze se tomu vyhnout. Stejně těžkou situaci zažíval jistě i Chris Chelios, když nastupoval v dresu Rudých křídel proti Chicagu."
Derian Hatcher

Nutno přiznat, že Stars a jejich fanoušci to Hatcherovi trochu ulehčili. Ještě předtím, než se začalo hrát, se promítaly na obrazovce nad ledovou plochou jeho nejzářivější okamžiky v dresu Stars a pak mu početné publikum v American Airlines Centru vzdalo hold dlouhými ovacemi ve stoje. Zdálo se, že utkání (Stars zvítězili 3:2) bylo pro nedávného kapitána klubu velmi příjemnou záležitostí -- tak jako tomu bylo i pro několik dalších bývalých hráčů Stars, kteří se sem se svými novými kluby vrátili.

Jedním z takových hráčů je Brett Hull. Ten přišel do Detroitu z Dallasu před dvěma lety a jak sám říká, miluje utkání proti svým bývalým spoluhráčům. Není se proto co divit, že mezi oběmi stranami není žádné nepřátelství. Podstatným rozdílem však je, že Hull nehraje příliš do těla. A Hatcher? Víme všichni jak dovede být tvrdý.

"Určitě budu muset jít někomu ze svých bývalých spoluhráčů tvrdě do těla a možná se budu muset i porvat. Ale to k mé hře prostě patří."
Derian Hatcher

Mimo led se Hatcher musel srovnat s několika špatnostmi, které se o něm v dallaských novinách šířily. Rázně odmítl příběh funkcionářů Stars o tom, že mu v roce 2002 nabídli pětiletý kontrakt a on ho smetl ze stolu. Řekl, že nic takového se nestalo a dřív, nežli mohl na takovou nabídku ze strany Stars zareagovat, jí vedení raději stáhlo.

Takovéto zvěsti Hatchera v létě trochu naštvaly.

"Možná se jen snažili ospravedlnit to, co udělali a vyjít tak z toho co nejlépe. Nevím."
Derian Hatcher

Možná i tohle pomohlo k jeho odchodu. Neděle byla dalším krokem k definitivnímu rozloučení. V sezóně to však bude mnohem těžší a jestli se Stars a Red Wings potkají v playoff ... ouch.

"Ta utkání by byla hodně napjatá. Věřte mi."
Derian Hatcher

Hatcher nepodceňuje kvalitu bývalého týmu.

"Kdokoli, kdo říká, že Stars letos nemají silný tým, nemluví pravdu."
Derian Hatcher

Čelit Hatcherovi bude pro hráče Stars samozřejmě hodně těžké. Richard Matvichuk bude muset hrát proti jednomu ze svých nejlepších kamarádů. Proti někomu, s nímž bydlel na cestách po arénách soupeřů devět let.

"Hatch měří skoro dva metry a váží přes metrák. Je samozřejmé, že nikdo si nepřeje být bodyčekován někým takovým, ale to je prostě součást hry. Budeme na něj hrát stejně tvrdě, jako on bude hrát na nás."
Richard Matvichuk, obránce Stars

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com, Dallasstars.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 354447


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist