Dallas Stars cz NHL.cz Dallas Star cz

Článek 16.5. Na chatu je Sergej Zubov - 2. část  Kamil Šamulák

8. března 2001

Přepis z archivu Q&A

Roger se ptá: Pochopil jsem, že jste velmi moderní člověk a vlastníte mnoho moderních technologií. Jakou mašinku však používáte nejraději a nejčastěji?

Zubov: Pravděpodobně notebook. Je velmi snadné naučit se ho ovládat, můžete na něm dělat spoustu věcí a zažijete na něm hodně zábavy.

ciderjack se ptá: Co si myslíte o amerických rodinách, které adoptují ruské sirotky, aby jim daly šanci na lepší život v USA?

Zubov: Je nádherné něco takového slyšet. Máme v sousedství několik rodin, které adoptovaly děti z Ruska. Je to skutečně báječné. U nás v Rusku je spousta dětí, které potřebují cizí péči a je ohromné, že jsou na tomto světě lidé, kteří jim pomáhají.

Terry se ptá: Když se mluvilo o Vašem příchodu do týmu, slyšel jsem Vás hovořit o tom, že máte obavy z přemístění rodiny z Brighton Beach, kde žije početná ruská komunita, do Dallasu. Našel jste už i tady v Dallasu nějaké krajany?

Zubov: V Dallasu žije asi 5 000 Rusů a ti tady mají několik obchodů a restaurací. To nám usnadňuje náš život zde.

Angelofstars5 se ptá: Kdo je Vašim spolubydlícím na cestách? A chrápe v noci?

Zubov: Většinou nemám spolunocležníka..., ale teď je se mnou Benoit Hogue. Vrátil se do našeho týmu a tak jsme se znovu zpárovali. Nechrápe. Možná ale jen proto, že ho v noci neslyším.

Cordell67 se ptá: Jak jste si užil Váš den se Stanley Cupem? Co jste dělal o tomto dni?

Zubov: Dostali jsme ho 21. července a pokoušeli jsme se ho udržet do mých narozenin, které jsou následující den. Vyšlo to, ale byla to fuška. Měli jsem velkou párty v jedné restauraci v severním New Yorku, bylo tam hodně fanoušků a přátel. Báječně jsme si to užili.

Pamela from Duncanville: Vím, že jste s Pavlem Burem dobří přátelé. Pojmenovali jste Vy a Vaše žena svého syna po něm?

Zubov: Ne, opravdu ne. Ve skutečnosti jsem chtěl pojmenovat svého syna po mém bratrovi, ale on řekl, že se mu více líbí jméno Pavel. Věřte mi, s Pavlem Burem to vůbec nesouviselo.

HaTcHeRsGuRI se ptá: Všichni to chceme vědět - nosíte trenýrky nebo slipy?

Zubov: Nosím trenýrky.

Crystalr02 se ptá: Kdo je podle Vás v současnosti nejlepším hráčem v lize?

Zubov: Odpovím ti, že Mike Modano patří mezi tři nejlepší.

Shotstuff se ptá: Co máte na hokeji nejraději?

Zubov: Hokej je můj život.

Mtmjr se ptá: Jak dlouho Vám trvalo než jste se naučil tak dokonale střílet švihem?

Zubov: Když jsem byl malý, vždycky jsem se pokoušel střílet tak tvrdě, jak jen jsem dokázal. Střelu zápěstím jsem trénoval již od dětství, kdy jsem střílel do sousedových popelnic.

StarsFan9899 se ptá: Vidíš to v playoff na další souboj s Coloradem?

Zubov: Ano, těšíme se na to. Měl by to být znovu krásný souboj. Jsou teď možná o trochu lepší; ale na druhou stranu nedávno ztratili jednoho ze svých lepších hráčů, Adama Deadmarshe. Ale uvidíme.

HatcherLuver se ptá: Mám jedenáctiletého syna, který letos začal hrát hokej. Jakou radu pro něj máte?

Zubov: Buď kreativní. Zkus někdy na ledě dělat také věci, které po tobě trenér nevyžaduje.

StarsFanInNY se ptá: Chtěl byste znovu hrát s Brianem Leetchem? Vy dva jste byli parádní dvojicí v roce 1994.

Zubov: Právě teď nevidím žádnou možnost k tomu, abychom mohli hrát zase spolu. Hrajeme v různých týmech, ale Brian je jinak velký hráč a dobře jsme si v obranné dvojici rozuměli ...hlavně v přesilovkách.

Starsbiggestfan se ptá: Máte nějaké domácí mazlíčky?

Zubov: Ano, máme malého Yorkshira ...jmenuje se Ginna a je jí téměř už rok. Naše děti jí milují.

GLUhipfan se ptá: Se kterým hráčem se Vám nejlépe hraje či hrálo?

Zubov: Jedním z hráčů, se kterými jsem opravdu rád nastupoval, byl Kevin Lowe. Byl mým partnerem v obraně dva roky - ještě v dobách, kdy jsem nastupoval za Rangers. On byl skvělým hráčem a také skvělým člověkem. Od Stars raději nikoho jmenovat nebudu.

Stickboy se ptá: Vypadá to, že pokud se jedná o hokejku, jste nejvybíravějším mužem v týmu. Proč tomu tak je, a neobtěžujete tím spoluhráče?

Zubov: Skutečně, co se týče hole, jsem velmi vybíravý. Myslím si ale, že každý si připravuje své nádobíčko tak, aby mu co nejvíc vyhovovalo.

Mtmjr se ptá: Myslíte si, že Stars udělají nějaké významné výměny před uzávěrkou přestupů?

Zubov: Nevím. Řekl bych, že máme dobrý tým. Výměny jsou záležitostí trenérů a managementu, vždycky. Myslím si však, že současný kádr má na to, aby předváděl mnohem lepší hru.

Melodee se ptá: Co se po Vás vyžaduje při dlouhých cestách po hřištích soupeřů. Máte vůbec nějaký volný čas?

Zubov: Po půl dvanácté večer máme zákaz vycházení. Není to oficiální, ale kluci o tom vědí. Snažíme se to dodržovat. Nějaký volný čas máme - někteří se po tuto dobu snaží nějak zabavit, zbytek odpočívá. Máme docela starý tým, takže mnoho kluků má děti. Děti nám zabírají spoustu času a energie, takže mnoho z nás je rádo, že si od nich na cestě může odpočinout.

Mtmjr se ptá: Kdyby jste si mohl vzít pouze tři věci na opuštěný ostrov, které by to byly?

Zubov: Ou ...to je těžká otázka. Určitě bych si s sebou vzal rodinu - to by mi asi stačilo.

Moderátor: Poslední otázka na Sergeje:

Nhl1126 se ptá: Máte představu o tom, co by jste mohl dělat po skončení hokejové kariéry?

Zubov: Zatím ne. Doufám, že je to ještě daleko a nikdy jsem o tom vážně neuvažoval. Pravděpodobně bych si první rok dal pauzu a pak by se vidělo. Je hodně možností, ale zatím je to daleko.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 10754544


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Hledej

Další zápas
Narozeniny mají

Webhosting poskytuje: Web4U
© 2001 Dallas stars cz a uvedení dodavatelé obsahu. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Publikování nebo šíření obsahu Dallas Stars. cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
© Loga a známky NHL, týmu NHL Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.
TOPlist