Dallas Stars cz NHL.cz Dallas Star cz

Článek 15.5. Na chatu je Sergej Zubov - 1. část  Kamil Šamulák

8. března 2001

Přepis z archivu Q&A

Ještě předtím než začneme, chtěl bych říci několik věcí ...tento chat je sponzorován firmou Kellum & Son Audio, Video and Appliance. Za účast na něm obdržel Sergej od našeho sponzora malý dárek.

Sešla se nám pěkná řádka otázek a to hned z několika zemí! Během chatu budeme pracovat jak s dříve došlými dotazy, tak i s dotazy, které budou zasílány během chatu. Poznámka na okraj - ne všechny dotazy mohou být během chatu zodpovězeny.

Moderátor: Ahoj Sergeji, jak se dnes máte?

Zubov: Výborně. Už se moc těším na chat.

Ahullfan se ptá: Co se stalo v posledním utkání? Mnoho hráčů vypadalo unaveně či lhostejně.

Zubov: Nemohli jsme se dostat do rytmu a protivník na nás hned od začátku tvrdě vystartoval. Po tom, co dal soupeř druhý a třetí gól, bylo po zápase. Neměli jsme sílu na to odpovědět.

Starsfan se ptá: Čemu se musí hokejista přizpůsobit nejvíce, když přechází z evropského stylu hry na severoamerický styl?

Zubov: Zde se hraje v mnohem rychlejším tempu...je to úplně jiná hra než v Evropě. Musel jsem se naučit rychleji na ledě přemýšlet a rychleji nakládat s pukem. To byla pro mě asi ta největší změna.

Jay se ptá: Narodil jste se v Rusku. Jak ale došlo k tomu, že jste dnes v USA a hrajete hokej v NHL?

Zubov: Draftován jsem byl v roce 1990. V týmu, ve kterém jsem v té době působil (pozn.red: CSKA Moskva), se v devadesátých letech mnohé změnilo. Hokejistům bylo umožněno hledat si angažmá v zahraničí a mnozí kluci začali přemýšlet o tom, že by mohli jít do NHL. V roce 1992 jsem podepsal kontrakt s New York Rangers a odešel do USA. A od té doby tu žiji

Puckheadmessedup se ptá: Co si myslíte o Texasu? Zvykl jste si žít v místě, které je žhavější než samotný povrch Slunce?

Zubov: Když se podívám na několik posledních měsíců, nevypadá tak žhavě. Spíš je tady počasí, které mi v mnohém vyhovuje, speciálně v zimních měsících ...počasí zde je však úplně odlišné od toho v Moskvě či od toho ve velkých amerických městech, jako například v New Yorku, kde jsem strávil své první čtyři roky života ve Státech. Mám rád teplé počasí a proto se mi zde líbí.

Ahullfan se ptá: Proč oblékáte dres s číslem 56?

Zubov: Ani nevím, jak mě to číslo napadlo. V NY Rangers jsem měl číslo 21 a když jsem přišel do Pittsburghu, jednadvacítka byla vyvěšená a tak jsem si nejprve vzal číslo 3, ale hned na to jsem měl několik zranění a tak jsem se rozhodl ho změnit. Jak si vzpomínám, měli jsme o tom rozhovor s Mariem a on řekl, že si mám vzít číslo 36 nebo 56. Řekl jsem mu: ´Vezmu si 56. Budu právě tak dobrý jako Larry Murphy´.

Starsfan se ptá: Jaké to bylo hrát s Jágrem a Mariem?

Zubov: Báječné, jsou to dvě superhvězdy. Co se ještě k tomu dá říct? Ten rok v Pittsburghu s nimi byl pro mně velmi příjemný.

Zubiefan01 se ptá: Jak jste se smířil s tím, že jste během dlouhých výletů po hřištích soupeřů odtržen od své rodiny?

Zubov: Dallas má snad nejhorší cestování v lize, všude je to hodně daleko ... ale smířili jsme se s tím. Totéž však nemohu říci o své ženě a o svých dětech. Pro ně je to stále velmi těžké.

Ducky se ptá: Jak jste musel změnit svou hru od doby, kdy hrajete s Matvichukem namísto Sydora?

Zubov: Nemusel jsem ji měnit úplně. Jen ...domnívám se, že občas to funguje a občas ne. Ale i když jsem hrál s Hatchem, nebyl to pro mě velký rozdíl. Jsem velmi přizpůsobivý člověk a nevadí mi hrát s kýmkoli.

Modanolover se ptá: Vždycky slyším, že Vy a Modano přihráváte puk stejně rychle jako někteří hráči střílí. Jak je to možné?

Zubov: Vlastně to nejsme pouze já a Modano. Je zde ještě jeden kluk - číslo 16 (pozn.red.: Brett Hull) - on taky nahrává puk hodně tvrdě. Jsem si jistý, že naše rychlé nahrávky dávají adresátům více možností jak s pukem naložit. Myslím, že každý by se měl pokoušet o to, aby jeho nahrávky byly co nejrychlejší. V dnešním hokeji je to vyloženě nutnost. Na všechno je málo času.

9starsfan se ptá: Jak směřujeme do playoff, co bude potřebnější - více ofenzivy nebo defenzivy?

Zubov: V naší situaci potřebujeme hodně od obojího. Kluci v týmu to vědí a já věřím tomu, že jak bude přicházet čas playoff, budeme se ve všech aspektech hry zlepšovat.

Crystalr02 se ptá: Jaká první věc Vám přišla na mysl, když jste viděl Bretta Hulla dát gól, který do Dallasu přinesl Stanley Cup?

Zubov: Byl jsem velmi šťastný, že to tak skončilo. Je to jeden z nejpříjemnějších okamžiků v mém životě. Bylo to neuvěřitelné a těžko se na to slovy odpovídá.

KoRnStAr se ptá: Kolika bitek jste se účastnil?

Zubov: Jestli si dobře vzpomínám, tak dvou. Jedné v Rangers a jedné v Pittsburghu. Prohrál jsem je obě.

StarsFanInNY se ptá: Co říkáte na vynikající rok Vašeho bývalého spoluhráče Alexeje Kovaleva?

Zubov: Jsem z něho skutečně šťastný. Je velkým hráčem a já vždycky říkal, že se stane jedním z nejlepších útočníků v lize. Jsem z toho opravdu šťastný.

Dokončení najdete v dalším díle.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 10754847


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Hledej

Další zápas
Narozeniny mají

Webhosting poskytuje: Web4U
© 2001 Dallas stars cz a uvedení dodavatelé obsahu. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Publikování nebo šíření obsahu Dallas Stars. cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
© Loga a známky NHL, týmu NHL Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.
TOPlist