Dallas Stars cz NHL.cz Dallas Star cz

Článek 20.3. Chat s Kirkem Mullerem  Kamil Šamulák

30. listopadu 2001

Opis z archivu Q & A

Po mnoho let je Kirk Muller jedním z nejspolehlivějších hráčů v lize. Houževnatý a kurážný střední útočník, který v Dallasu znovu nalezl ztracenou energii od doby co nastupuje v přesilovkách, se stal dalším hráčem, který odpovídal fanouškům na jejich dotazy v našem dvoutýdenním cyklu Stars Q&A, sponzorovaném firmou Kellum and Son Audio, Video and Appliance.

Kellen se ptá: Máte přezdívku? Jestli ano, jak jste k ní přišel?

Muller: Ano, mám přezdívku - Kapitán Kirk - a to již od dob, co jsem hrával v Montrealu a New Jersey a dělal tam kapitána. Kirk není příliš oblíbeným jménem a přezdívku jsem dostal na základě populární postavy ze seriálu Star Trek.

Jonke se ptá: Samozřejmě jste během své kariéry v NHL viděl mnoho dobrých gólmanů. Co si myslíte o Johanu Hedbergovi (brankář Pittsburghu)?

Muller: Mluvil jsem o Johanovi s Johnem MacLeanem, protože on s ním měl možnost hrát v jednom týmu na začátku minulé sezóny. Byl jím opravdu učarován. Bohužel nemáme možnost vidět ho příliš často. Pro mladé gólmany je velmi těžké vstoupit do kolotoče NHL, pravděpodobně je to nejtěžší pozice na ledě v mladém věku. Ale on ten tlak doposud snáší velmi dobře

Cynthia se ptá: Vypozorovala jsem z Vašeho života mimo led, že máte blízký vztah k dětem. Zdá se, že jim umíte pozorně naslouchat a že se s Vámi cítí dobře. Vyrůstal jste ve velké rodině?

Muller: Ano. Vyrůstal jsem společně se šesti sourozenci. Měl jsem ten přepych, že jsem často ve svém volném čase mohl dovádět s mladšími sourozenci. Měli jsme také blízko ke svým bratrancům a sestřenicím - vždycky kolem mně bylo hodně dětí a měl jsem z toho radost.

Jason se ptá: Musí to být hodně zajímavé být hokejovým hráčem v domě plném žen (pozn.red.: Kirk má jenom dcery, žádné syny). Jaký je Váš život v rodině s takovou spoustou žen okolo?

Muller: Žiji dvojím životem. Jdu na led a jsem mezi samými kluky a jsou to takové chlapské rozmluvy. A pak, když přijdu domů, je to všechno o holčičích záležitostech. Můj den je plný vykecávání při rozhovorech. Ale myslím si, že mám více co povědět na ledě, než co můžu říct doma.

Laura se ptá: Nedávno Vás Ken Hitchcock přirovnal ke Guy Carbonneauovi, když řekl: ´Kirk převzal úlohu, kterou měl kdysi Guy. On byl vždy stejným typem člověka. Má tutéž úlohu v týmu na ledě.´Co si myslíte o tomto Kenově komentáři?

Muller: Nikdy jsem se nepokoušel nahradit Guye. Víte, on je mým dobrým kamarádem a samozřejmě měl skvělou kariéru, byl velkým vůdcem a udělal toho mnoho pro tuto organizaci. Následoval jsem Guye do Montrealu a následoval jsem ho zde. Moc mě bavilo s ním hrát. Vždycky jsem se od Carba rád učil. Vždycky říkám, že Guy byl jeden z nejelegantnějších hráčů se kterými jsem kdy hrál. Nepokouším se ho nahradit, ale hodně jsem se od něj naučil a teď toho využívám tady v Dallasu.

Další otázka od Laury: Zvažujete, že se stanete trenérem po skončení Vaší kariéry v NHL?

Muller: Upřímně, zatím jsem o tom nepřemýšlel. ...Nevylučuji to však, ale prozatím ještě nemíním s hokejem skončit. Stále mě totiž baví a dostatečně uspokojuje. Jednou však nastane čas, kdy se posadím a uvidím, jestli chci zůstat u hokeje nebo odejít a dělat něco jiného.

Ryan se ptá: Nedávno jste se opět dostal do formy, když jste byl nasazen do přesilovek. Jaký to je pocit - v tomto bodě Vaší kariéry - mít znovu pozici střelce?

Muller: Je to potěšující a je to pro mě nová výzva. V dřívějších dobách mé kariéry to byla úloha, kterou jsem často sehrával. Ale jak čas šel, začal jsem plnit jiné role. Teď je to výzva, která ze mně dělá zase ofenzivního hráče a mám z toho ohromnou radost.

NathanStarsFan se ptá: Jste teď velmi silovým a houževnatým hráčem, ale dříve jste byl hlavně střelec, velmi zručný hráč. Tenkrát, když jste hodně střílel, hrál jste také tak agresivně jako dnes?

Muller: Už od začátku mé kariéry v NHL jsem se pokoušel být všestranným hráčem. Když jsem ještě hrál v juniorech, byl jsem spíše ofensivnějším typem hráče. Ale když jsem se stal profíkem a začal hrát v Patrikově Divizi, cítil jsem, že k tomu, abych byl v tomto čase úspěšný, budu muset hrát na obou koncích kluziště, obranně i útočně. A tak jsem se pokoušel více vyvážit svůj herní projev.

SlamminSammy se ptá: Získali jsme dva dřívější hráče Montrealu v nedávné výměně. Jaký je Váš názor na Martina Ručinského, jak zapadne do našeho týmu?

Muller: Myslím si, že zapadne velmi dobře. Je chytrým hráčem, hraje dobře bez puku a v defenzívě. Jde mu to také velmi dobře v útoku a až se zde zabydlí, myslím si, že začne střílet důležité góly. Získali jsme v něm velice všestranného hráče.

MarioFan se ptá: Byl jste draftován jako číslo 2 - za Mario Lemieuxem. Myslíte si, že jste měl být číslem 1.

Muller: Oh, ne. Ačkoli by to bylo docela zábavné. Naše týmy byly v podobné situaci. Když jsme tam poprvé vstupovali, válčili jsme o to dostat je do play-off. Jersey a Pittsburgh byly zbláznění do úspěchu. A tehdy taky panovala velká rivalita mezi Jersey a Pittsbughem.

Adrianne se ptá: Pokud by jste byl uveden do Síně slávy, chtěl by jste tam být představován jako hráč New Jersey Devils, Montrealu Canadiens nebo Dallasu Stars?

Muller: Oh. Víš co? Nikdy jsem na něco takového nemyslel. Jenom vstoupit do Síně slávy je velká čest. Nevím, jestli budu někdy umět odpovědět na tuto otázku.

Dani se ptá: Kdyby jste mohl povečeřet s jakoukoli osobou, žijící či již mrtvou, kdo by to byl?

Muller: Právě teď si myslím, že by bylo zajímavé posedět s prezidentem Bushem. Bylo by skutečně interesantní, kdybych měl možnost si s ním sednout a povídat si s ním o čemkoli. O záležitostech doma i venku, o věcech v politickém pozadí, o nichž nemá obyčejný člověk ani ponětí.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 10453377


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Hledej

Další zápas
Narozeniny mají

Webhosting poskytuje: Web4U
© 2001 Dallas stars cz a uvedení dodavatelé obsahu. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Publikování nebo šíření obsahu Dallas Stars. cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
© Loga a známky NHL, týmu NHL Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.
TOPlist