Dallas Stars cz NHL.cz Dallas Star cz

Článek 9.3. Pierre Turgeon hostem chatu  Kamil Šamulák

10. ledna 2002

Opis z archivu Q & A

Pierre Turgeon byl nejlepším volným agentem, jež v létě (2001) podepsal smlouvu s Hvězdami a je jedním z nejproduktivnějších středních útočníků historie NHL. Uprostřed své první sezóny u Stars nám dal šanci k tomu, abychom se o něm dozvěděli více, když odpovídal na otázky fanoušků jako čtvrtý účastník naší chatové diskuze Stars Q & A, sponzorované firmou Kellum and Son Audio, Video a Appliance.

StarsBabe05 se ptá: Nejdříve ze všeho bych chtěl říci - vítejte v Dallasu. Je báječné mít Vás tady. Minulou sezónu v St. Louis Blues jste byl nejvytíženějším centrem tohoto mužstva, jak se však cítíte v týmu, kde je tolik vynikajících středních útočníků a jaký je to pocit vědět, že se o pozici prvního centra budete muset dělit s Modanem a Nieuwendykem?

Turgeon: Když jsem se v létě rozhodoval, věděl jsem o tom, že má úloha tady bude jiná. Ale být součástí týmu, který je tak talentovaný a silný, týmu, jež má čtyři vyrovnané formace a pomýšlí na Stanley Cup, je pro mě báječné. Získat Stanley Cup je pro mě teď totiž prioritou. Hraji s velmi talentovanými hráči a nevadí mi, že se s nimi musím dělit o čas na ledě.

MODANOLOVER se ptá: Jaké to bylo vrátit se do St. Louis jako hráč Stars?

Turgeon: Bylo to podivné. Hlavně první zápas. Po něm jsem si však mohl konečně říct ´Teď už opravdu patřím ke Stars´. Zvláštní to bylo i podruhé, protože jsem tam znal spoustu lidí a odehrál jsem tam pět let. Ale první utkání bylo pravděpodobně nejtěžší.

MODANO4HART se ptá: Kdo je Vaším spolubydlícím na cestách? A co děláte pro to, aby jste se na cestách nenudil?

Turgeon: Moji spolubydlící se často střídají. Co dělám na cestách je to, že rád chodím s kluky na večeři. Také trávím určitý čas na počítači a NETu.

Julie se ptá: V kterém útoku se od svého letního příchodu ke Stars cítíte nejpříjemněji? Byl už jste schopen navázat s některými novými spoluhráči trvalejší přátelství?

Turgeon: Je těžké si zvyknout na konkrétní spoluhráče. Složení útoků se často mění, ale myslím si, že v posledních dvou zápasech hrajeme mnohem lépe než dosud a stali jsme se skutečnou partou. Je těžké si na někoho pořádně zvyknout, protože spoluhráči kolem vás se neustále střídají. Ale nevadí mi to, jsem na to zvyklý.

Debbie se ptá: Po 14 letech a po více než 450 vstřelených gólech, hrajete pořád hokej tak rád jako když jste začínal svou kariéru? Jste v St. Louis velmi postrádán.

Turgeon: Ano, stále hokej miluji. A víš proč? Protože miluji soupeření, rád vyhrávám a to je ten hlavní důvod, proč mě stále hokej baví.

Cheryl se ptá: Můžete být hodně šťastný, neboť prožíváte v NHL dlouhou a úspěšnou kariéru. Dvě související otázky: Jak se změnil herní styl během Vaší kariéry? Změnili se fanoušci?

Turgeon: V prvních letech mé kariéry se hrál otevřený hokej a to až do doby, kdy přišla past ve středním pásmu v polovině devadesátých let. Tím se způsob hry hodně změnil. Náhle se začalo sázet především na rychlé, pohotové a bystré hráče. Předtím, než začaly týmy sázet na jmenované typy hráčů, jste mohli vidět, že každý tým měl tvrdé chlapíky - bijce, ale teď je hra postavená více na rychlosti. Nemyslím si, že se fanoušci změnili. Fanoušci se nezměnili. Největší rozdíl vidím v tom, že už se nehraje ve starých halách, kde byla vždy výjimečná atmosféra. Asi nemáš z fanoušků stejný pocit jako já, ale fanouškovská obec je teď více zainteresována, neboť hokej se stává ve Státech stále populárnějším.

TurgFan se ptá: Jednou jsem četla, že Vy a Vaše žena jste se seznámili na junior high (nižší střední škola - obdoba druhého stupně základní školy u nás). Myslím si, že je to báječná historka, ale je to pravda? A jak jste zůstali spolu od dětství?

Turgeon: Seznámili jsme se, když nám bylo 12 let. Když jsem odešel hrát hokej do Montrealu, tak jsme se odloučili a dohromady jsme se dali znovu, když nám bylo 17 let. Známe jeden druhého již už od 12-ti let. Tedy dlouhou dobu.

77BluesFran se ptá: Když jste ještě hrál za St. Louis, tak jsem slyšel, že jste byl nejlepším atletem v týmu. Jak se udržujte v tak dobré kondici? A jaké je vaše stávající procento tuku v těle (slyšel jsem že 7%)?

Turgeon: Pravděpodobně 7% nebo 8%. Nevím to přesně, ale jednu věc dělám opravdu velmi rád - cvičím; rád chodím do posilovny a rád cvičím s činkami. Cítím se mnohem lépe, když to dělám. I když mi je 32 let, stále to dělám rád a budu to dělat až do konce kariéry.

StarsRock se ptá: Jak se Vaše rodina přizpůsobila životu v Dallasu?

Turgeon: Velmi dobře. Opravdu máme rádi Dallas a i dětem se tady velmi líbí. Mají hodně kamarádů v sousedství a mají báječnou školu a skvělé spolužáky. Všechno to dělá snadnější. Co se týká mně, mám skvělou partu spoluhráčů. Všichni jsme tady spokojeni.

StarsDude se ptá: Kdo je či byl nejlepší hráč, se kterým nebo proti kterému jste kdy hrál?

Turgeon: Byli tady W.Gretzky a M.Lemieux. Tyhle dva hochy by jste měli oddělit od ostatních v lize. Oni jsou schopni převzít kontrolu nad zápasem a mají obrovský dopad na dění na ledě. Je velmi těžké proti nim hrát. Pravděpodobně jsou to dva hráči, kteří mě nejvíce ohromili svou hrou a tím, co všechno umí s pukem.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 11179971


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Hledej

Další zápas
Narozeniny mají

Webhosting poskytuje: Web4U
© 2001 Dallas stars cz a uvedení dodavatelé obsahu. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved. Publikování nebo šíření obsahu Dallas Stars. cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
© Loga a známky NHL, týmu NHL Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.
TOPlist