24. 12. 08 Loui Eriksson první hvězdou týdne!  D. Brunclík

Loui Eriksson

Levý křídelní útočník Dallas Stars Loui Eriksson byl vyhlášen první hvězdou uplynulého týdne v NHL.

V týdnu do 21. prosince vstřelil tento švédský hráč ve třech zápasech dohromady šest branek. Ofenzíva Stars tak spočívala především na něm. V zápasu s Phoenixem vstřelil obě branky Hvězd, včetně té vítězné v prodloužení (2:1). Proti Columbusu vstřelil dokonce branky tři (výhra 6:5 po prodloužení), proti Ottawě pak branku jedinou, díky ní ale Stars alespoň bodovali, když po prodloužení prohráli 5:4.

Teprve jako druhý hráč historie Stars dokázal vstřelit pět po sobě jdoucích branek svého týmu. Tím prvním byl v roce 1973 Danny Grant ještě coby hráč týmu Minnesota North Stars.

Druhou hvězdou týdne byl vyhlášen Jeff Carter z Philadelphie, když ve čtyřech zápasech zaznamenal celkem sedm bodů za čtyři góly a tři asistence.

Místo třetí hvězdy týdne vybojoval Patrik Eliáš z New Jersey. Ten dokázal ve čtyřech zápasech vstřelit tři branky a na dalších pěti se podílel asistencí.