Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 16. 7. 10 Andrew Raycroft bude krýt záda Lehtonenovi  D. Brunclík

Kdo bude zastávat pozici gólmanské dvojky v týmu Dallas Stars? Tak na tuto otázku dostali všichni odpověď hned v první den přestupového období. Stars se totiž netajili tím, že budou shánět spolehlivého veterána, který by kryl záda Kari Lehtonenovi. A stalo se, 1. července podepsal v Dallasu novou dvouletou smlouvu ostřílený Andrew Raycroft, který v loňské sezóně více než dobře kryl ve Vancouveru záda Luongovi.

V prvním roce jde o smlouvu dvoucestnou, přičemž v prvním týmu si tento zkušený veterán vydělá 700 000 amerických dolarů, na farmě potom 105 000. Ve druhém roce se jedná již o jednocestnou smlouvu, která mu zaručuje příjem 600 000 amerických dolarů.

"Andrew Raycroft je zkušený veterán NHL, který bude pro náš tým posilou. V NHL dosud odehrál více než 250 zápasů, z toho některé jsko jednička, některé jako dvojka. Očekáváme, že bude bojovat o místo na soupisce."
generální manažer Stars Joe Nieuwendyk

30letý Andrew Raycroft odehrál v loňské sezóně za Vancouver 15 zápasů s bilancí 9-5-1. Jedenkrát vychytal čisté konto. To vše při průměru 2,42 obdržené branky na zápas a 91,1% úspěšnosti zákroků.

Tento 183 cm vysoký a 78 kg vážící gólman dosud v NHL odehrál 251 zápasů s bilancí 103-101-27, z toho v 7 zápasech vychytal čisté konto. Průměr obdržených branek byl 2,87 a procentuální úspěšnost zákroků byla 90%. Raycroft byl draftován Bostonem Bruins v roce 1998 v pátém kole draftu z celkově 135. pozice.

Aktuality

Předchozí - Adam Burish do Dallasu!
Následující - Aaron Gagnon prodloužil o rok

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist