Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 5. 2. 08 Marty Turco druhou hvězdou týdne  D. Brunclík

Marty Turco

Gólman dallaských Hvězd Marty Turco byl včera jmenován druhou hvězdou uplynulého týdne zámořské NHL.

Marty Turco v tomto období nastoupil ke třem zápasům a všechny tři pro něj znamenaly zápis písmenka „W“ (win) do kolonky výher/proher. Průměr obdržených branek stlačil na 1,67 gólu na zápas a procentuální úspěšnost zákroků se vyšplhala na slušných 94,7%.

Jednalo se o tři zápasy na kluzištích soupeře, všechny tři pak byly proti kanadským týmům. První výhru si Marty Turco připsal ve Vancouveru, kde Stars vyhráli v poměru 4:3. Gólman dallaských Hvězd byl i přes tři inkasované branky nejlepším hráčem na ledě. Dále následovala výhra 4:1 v Edmontonu a 2:1 v Calgary. Ve všech třech zápasech na něj šlo více než 30 střel.

V této sezóně zatím nastoupil ke 40 zápasům, připsal si 22 výher, 11 porážek a 4 prohry po prodloužení či nájezdech. Vychytal jedno čisté konto, jeho průměr obdržených branek se zastavil na hodnotě 2,35 a procentuální úspěšnost zákroků se po slabším začátku vyšplhala na 91%.

Dalšími oceněnými hráči byli Pavel Dacjuk z Detroitu a Chris Drury z New York Rangers. Ruský centr byl vyhlášen první hvězdou uplynulého týdne, kanadský centr třetí.

Pavel Dacjuk si ve třech zápasech připsal celkem sedm bodů za jeden gól a šest přihrávek. Zmíněná jedna branka, kterou vstřelil proti Bostonu byla nakonec vítěznou. V letošním ročníku odehrál Dacjuk celkem 47 utkání, ve kterých zaznamenal 18 branek a 47 asistencí. V tabulce kanadského bodování NHL momentálně okupuje šestou příčku.

Chris Drury pak zaznamenal ve čtyřech zápasech čtyři branky a dvě asistence, přičemž dva jeho přesné zásahy se nakonec ukázaly jako vítězné.Letos si v 55 utkáních připsal celkem 38 bodů (16+22).

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist