Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, týmu NHL

 3. 8. 05 Dallas draftoval sedm hráčů  R. Štolpa

Letošní draft proběhl v Ottawě a díky velmi stísněnému časovému prostoru zaviněnému prodlouženým kolektivním vyjednáváním se draft neuskutečnil tak jak bývá zvykem.

V minulých letech se totiž draft konal pravidelně v hokejové hale vybraného klubu, kde se sjeli hráči, kteří měli být draftováni společně se svými rodinami nebo agenty. Při vyslovení jejich jména pak následovalo slavnostní focení a další formality.

Draft v hotelu

Letos se tedy vstupní draft uskutečnil v kongresovém sále ottawského hotelu Westin. Také pořadí ve kterém jednotlivé týmy vybíraly své hráče bylo letos určeno zcela jiným způsobem než bývá obvyklé. Pořadí se totiž losovalo.

Dallas vybral nejprve obránce

Dallas měl první možnost volby jako 28. v pořadí a vybral si amerického obránce Matta Niskanena.

Následovali útočníci

Jako druhý přišel na řadu na 33. místě kanadský křídelník James Neal. Pozici číslo 71 získal Dallas od Vancouveru a vybral si levé křídlo z Kanady jménem Richard Clune. Pozici číslo 75 získal Dallas stejně jako pozici 71 při posledním vstupním draftu, tentokráte však od Washingtonu. Na řadu tak přišel finský centr Perttu Lindgren.

Dalšího hráče volil Dallas až v pátém kole, když vybral na 146. místě švédského forvarda Toma Vandella a na 160. místě dalšího útočníka, tentokrát ovšem z Kanady Matta Watkinse.

Nakonec brankář

Jako poslední přišel na řadu v sedmém kole gólman Pat McGann jako celkově 223 hráč v pořadí.

Dallas tedy draftoval celkem sedm hráčů, jednoho obránce, pět útočníků a jednoho gólmana. Hvězdy vybíraly jednou v kole prvním, druhém a sedmém. Dvakrát v kole třetím a pátém. Naopak kolo čtvrté a šesté zcela vynechaly.

Po delší době Dallas nedraftoval žádného českého hráče. Naposledy se tak stalo v roce 2000.

Aktuality


Následující - Zubov podepsal na tři roky

Posledních deset spotů

nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist