5. 3. 07 Columbus znovu víťazne  P. Čižmár

Dallas – Columbus 1:2 pp (0:1, 2:1, 0:0, 0:1)

Sergej Fjodorov zvyšuje na 0:2
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Jason Chimera dal ako jediný gól v samostatných nájazdoch a Columbus tak vyhral na ľade Dallasu 2:3.

Malhotra otvára zápas

1. Tretina

Stars hrali už svoj piaty zápas za osem dní a únava bola patrná. Hostia boli aktívnejší a prejavilo sa to jednak v počte striel, keď Stars boli prestrieľaní 7-10, a jednak v počte gólov v prvej tretine.

Hralo sa veľmi slušne, k dispozícii bola len jedna presilová hra, ktorej aktérmi boli domáce Hviezdy, no nepodarilo sa ju využiť.

Naopak v 12. minúte skóroval Malhotra po neúspešnej dorážke Jasona Chimeru. 0:1

Modano vyrovnáva

2. Tretina

V druhej tretine sa obraz hry nezmenil. V šiestej minúte Methot obdržal puk od Fredrika Modina a jeho strelu úspešne dorazil za Turcov chrbát Fedorov. 0:2

Dallasu pomohla presilovka dostať sa opäť do zápasu. V deviatej minúte ju využil Darryl Sydor a bolo 1:2.

Približne o minútu a pol sa predviedli Jokinen a Modano. Fínsky útočník vkorčuľoval s pukom do útočného pásma, vystrelil na bránku, kde pohotovo doklepol puk Mike Modano. 2:2

Stars strelecky aktívnejší

3. Tretina

Oba tímy mali k dispozícii jednu presilovku, no Turco aj Norrena si držali v tejto tretine čisté štíty. Stars prestrieľali súpera 8-5, ale hra sa posunula znovu do predĺženia.

Predĺženie

Najväčšiu šancu mali hostia, keď sa dostali do prečíslenia dvaja na jedného pred Turcovou bránkou, no Žerdevova strela lízla tyč. Opäť museli rozhodnúť samostatné nájazdy.

Nájazdy

Ostatné tímy už snáď majú Zubova, Jokinena a Modana prečítaného, totiž ani jeden z nich svoj pokus znovu nepremenil. V poslednom čase sú Dallasu nájazdy skôr na príťaž. Body, ktoré takýmto spôsobom stratili, môžu zohrať v konečnom dôsledku určitý význam.

Za Columbus svoj prvý pokus premenil Chimera strelou zápästím.

"Spravili sme veľmi dobrú prácu, odohrali dobrý zápas. Stars hrali ďalší zápas po sebe, tak sme začali aktívne hneď z úvodu, vytvárali sme si veľa šancí. Keď dostali vietor do plachiet, tak sme sa ubránili celkom dobre."
Ken Hitchcock

Předchozí zápas - Ed Belfour opět vychytal Hvězdy
Následující zápas - Sharks stačila jediná střela

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile