4. 3. 07 Ed Belfour opět vychytal Hvězdy  R. Štolpa

Florida – Dallas 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)

Ed Belfou byl hlavní postavou zápasu
(Autor – AP Photo/Wilfredo Lee)

Poté, co Stars odehráli vynikající utkání v Tampě, nedokázali svůj výkon zopakovat a podlehli Floridě 1:2.

Jestliže můžeme říci, že Dallas hrál proti Tampě fyzičtější hokej, byl rychlejší a silnější na puku, tentokrát to byla Florida. Aby to nebylo málo, podpořil ji v brance výborný veterán Ed Belfour.

"Nehráli jsme tak dobře jako minulý zápas proti Tampě."

Bezchybný Belfour i Smith

V úvodní části měla více ze hry Florida. V 6. minutě prověřil hostujícího brankáře Ville Peltonen, ale Smith byl na místě. Podobně si vedl Smith i při střele Cambella nebo při pokusu Olliho Jokinena objet branku a zasunout puk u druhé tyče.

Na druhé straně stál podobně připravený Belfour a tak Panthers sice přestříleli Dallas v poměru 11 ku 8, ale ani jeden pokus si nenašel cestu do sítě.

Stümpel tečuje, Florida vede

I druhá třetina byla na góly nuzná a stejně jako v té úvodní měli navrch domácí.

První gól zápasu tak zcela zaslouženě nesl autorský podpis Floridských Panterů. V 6. minutě byl za vražení na hrazení vyloučen Jon Klemm a v přesilové hře měl vynikající možnost skórovat mladík Van Ryn, ale Smith jeho pokus z bezprostřední blízkosti skvěle lapil. Po vyhraném buly následovala střela Jay Bouwmeestera a teč Jozefa Stümpela, při které byl už Smithie bezmocný – 1:0.

V 11. minutě měl šanci Jehre Lehtinen,, když Belfour vyrazil Jokinenovu střelu a Modano Lehtinenovi skvěle přistrčil puk, ale Belfour si poradil i s tímhle pokusem.

"Belfour jim ten zápas vyhrál. Naštěstí jsme získali bod, ale rádi bychom měli i ten druhý."
Mike Smith

Sydor a Zubov zařídili vyrovnání

Dallas už několikrát dokázal v letošní sezóně srovnat nebo i otočit nepříznivě se vyvíjející zápas. I tentokrát ve třetí třetině za nepříznivého stavu zabral a přestřílel domácí v poměru 14 ku 7.

Vyrovnání obstarala v 9. minutě elitní obranná dvojice. Zubov oklamal na modré čáře Stephena Weisse, vydal se dopředu okolo pravého mantinelu a přesnou přihrávkou našel ke druhé tyči najíždějícího Darryla Sydora. Beflour neměl šanci – 1:1.

Rozhodnout mohl o minutu později Martin Gelinas, když Smith obtěžován Kolníkem chyboval při rozehrávce za vlastní bránou. Weissovi ale vložil hůl do střely Boucher a tak puk namísto do brány, zamířil vedle.

V 15. minutě měl možnost rozhodnout Mike Modano. Jussi Jokinen jej v rychlé akci našel zcela osamoceného před domácí brankou, "Mo" si přehodil puk na forehand, ale Belfour měl beton u tyče včas.

I Ladislav Nagy mohl skórovat, po Ribeirově přihrávce zpoza branky, ale Belfour vykryl i jeho pokus.

"Eddie předvedl několik skvělých zákroků, ale myslím že i Smith chytal velmi dobře."

Olli Jokinen nezadržitelně pálí

V prodloužení Semenovovu střelu Weiss, ale puk šel naštěstí těsně vedle.

Na začátku druhé minuty si vysloužil menší trest Philippe Boucher za sekání a Florida rozhodla.

"Udělali jsme dnes několik chyb, nabídli jim přesilovku v prodloužení a Panthers ji proměnili."

Po minutě přesilovky zavezl kotouč do třetiny Weiss, přesilovková čtveřice zaujala určené rozestavení. Na modré vzal puk Olli Jokinen, posunul si jej na osu kluziště a tvrdě vypálil. Mířil přesně k tyči a před brankou clonící Gelinas zabránil Smithovi ve výhledu – rozhodnuto 2:1

"Myslím, že to byl jeden z nejlepších zápasů, které jsme letos odehráli. Byl to skvělý týmový výkon, každý se předvedl."
Olli Jokinen

Předchozí zápas - Ladislav Nagy rozhodol v predĺžení
Následující zápas - Columbus znovu víťazne

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile