5. 3. 07 Sharks stačila jediná střela  M Šimeček

Dallas – San Jose 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Jevgenij Nabokov byl bezchybný, nepřekonal jej ani Eric Lindros
(Autor – AP Photo/Tony Gutierrez)

Čtyři zápasy za posledních šest dnů. Toto neobyčejně hutné sousto, které s sebou neslo dva velmi vyrovnané duely na Floridě a další proti Columbus Blue Jackets, bylo zakončeno posledním vzájemným zápasem divizních rivalů – Dallas Stars a San Jose Sharks.

Do zápasu nastoupila poprvé od příchodu nejnovější posila Mattias Norström. Po své výměně do Dallasu nebyl schopen ihned nastoupit, neboť si léčil vymknuté koleno. Ze sestavy byl vyškrtnut Loui Eriksson, za kterého byl vepsán Krys Barch.

První střela rozhoduje zápas

Sharks v posledních čtyřech zápasech ani jednou nevyhráli a tak se netajili tím, že by s touto nelichotivou sérií chtěli tímto zápasem skoncovat.

Nikdo však netušil, že se tak stane už po prvních dvou minutách hry. V čase 2:38, z jediné střely Sharks úvodního dějství, dokázal Curtis Brown díky nedůsledné obranné hře, natož pak špatnému zákroku brankáře Marty Turca, vsítit vítěznou branku zápasu – 0:1.

Nemuselo tomu tak být, kdyby ovšem v bráně hostí nestál vynikající Jevgenij Nabokov, vyhlášený první hvězdou zápasu. Ten v úvodní dvacetiminutovce výborně hasil veškeré příležitosti hráčů Stars, kteří na něj vystřelili celkem devětkrát.

"Mluvili jsme o tom, že začneme lépe. V sedmi z posledních devíti her jsme vždy prohrávali o dvě branky. Dnes jsme začali tak, jak jsme měli."
hlavní trenér Sharks Ron Wilson

Sharks navyšují skóre

Po přestávce šla výkonnost a vysoké tempo domácích z první třetiny dolů. Což se taky neblaze projevilo na výsledkové tabuli.

Ve 12. minutě se síť Turcovy brány rozvlnila podruhé. Po vyhraném souboji v rohu kluziště přihrál Marcel Goc na volného Patricka Rissmillera, jehož následnou střelu Turco nešťastně vyrazil na opodál číhajícího Ryane Clowea. Hráč s číslem 29 na nic nečekal a s přehledem objel sedícího brankáře Stars a backhandem vsítil – 0:2.

Třetí gól padl v 16. minutě. Po velmi špatné obranné hře Trevora Daleyho a Mika Ribeira, kteří bráněného Jonathana Cheechooa nejprve stínili, ovšem v době kdy se tento kanadský útočník dostal za bránu, od své práce ustoupili, se puk právě díky volnému Cheechooovi dostal pod Turcovu výstroj. Ve vzniklé skrumáži se nejpřesněji orientoval Joe Pavelski – 0:3.

Hráči Stars se s výsledkem nehodlali smířit, což se ale ve zbytku času odrazilo pouze na vyloučení celkem tří hráčů. Nejprve pykal Krys Barch, jenž se pustil do šarvátky s Markem Bellem – a s úspěchem, Bell skončil na kolenou a s dresem přetáhnutým přes obličej. Barch už do zápasu nenastoupil, příčinou byl chvíli před bitkou nastřelený prst na noze. Dalším trestaným byl Ladislav Nagy a debutující Mattias Norström, který byl na ledě po celý zápas jedním z nejlepších domácích hráčů.

Hvězdy byly přestříleny poměrem 7:12.

Sydor a Zubov zařídili vyrovnání

K nevyhnutelné porážce usměrnil myšlenky všem příznivcům Dallasu svým druhým gólem Joe Pavelski, bezmála dvě minuty před koncem.

Několik minut předtím se však ještě Nabokovova klec otřásla po tvrdé střele Stephana Robidase. Stejně tak jako po dělovce Stu Barnese, kterému se konstrukci branky povedlo nastřelit také, to už ovšem bylo jen pár vteřin před posledním Pavelskiho gólem.

Stars nedokázali využít ani čtyřminutovou přesilovou hru z 3. minuty a tak se oba týmy rozešly s velkým gólovým rozdílem – 0:4.

"Ačkoliv jsme stříleli častěji a měli spousty příležitostí před brankou, Nabokov předvedl několik dobrých zákroků. Nastřelili jsme sice pár tyčí, ale stále cítíme, že můžeme podat daleko lepší výkon než dnes."
Marty Turco

• Jeff Halpern nastoupil ke svému 500. utkání v NHL.
  • První utkání Mattiase Norströma v dresu Stars – icetime – 19:12, průměrné střídání – 48 vteřin, 2 střely na bránu, 4 zblokované střely, 2 trestné minuty. Nastupoval ve dvojici s Philippem Boucherem.
  • Stars ukončili sérii osmi vzájemných zápasů se Sharks s bilancí 5 – 3 – 0.

Hagman – Ribeiro – Nagy

Předchozí zápas - Columbus znovu víťazne
Následující zápas - Dallas šlape vodu

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile