Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 24.4. Stars nesplnili očekávání  Mike Heika

Jste kdo jste

Staré hokejové moudro praví: ´Jste, kdo jste.´

Jednoduše řečeno, pokud se jako hráč ocitnete v mezní situaci, teprve pak se projeví vaše opravdové já.

Vítěz si vždy najde cestu k vítězství. Ti ostatní jen hledají výmluvy.

To platí i pro celý tým.

Stars v sobotním defilé předvedli, že se nemohou počítat do první kategorie. Ano, čas od času se jim opravdu dařilo, nebylo možné je jen tak zastavit. Hráli tvrdě, houževnatě, stříleli branky. Ale častěji byli v zápasech přebrusleni, přehráni, přetlačeni. Častěji byli pouze spolkem hráčů bez soudržnosti.

Jaký tenhle tým opravdu je?

Po dvou letech, kdy jsme měli možnost sledovat rozporuplné výkony "nových" Hvězd, tak můžeme směle říci, jaký tento tým opravdu je.

Jestliže rozdělíme 37 let historie Stars do několika dekád, zjistíme, že ta poslední je největším rozčarováním. Ještě nikdy v klubové historii se nestalo, aby Stars s týmem, který vypadal tak slibně, dokázali tak málo.

Ano, 111 bodů v základní části společně s obhajobou divizního titulu v minulé sezóně bylo skvělým počinem. Letošní návrat na první příčky po úděsném začátku sezóny byl také obdivuhodný.

Ale jméno si uděláte až v playoff, jen v playoff se prokáže pravá síla týmu - a vše, co "nové" Hvězdy v playoff předvedli za celé dva roky, bylo jen vydřené vítězství v prvním kole minulého roku nad Edmontonem Oilers.

Dva roky zpět

Alespoň na chvilku se teď vraťme do období před dvěma lety. Když generální manažer Doug Armstrong společně s majitelem klubu Tomem Hicksem vystoupili z letadla v Massachusetts s propagačním DVD v ruce, aby přemluvili k podpisu pětiletého kontraktu na 45 milionů dolarů Billa Guerina, okamžitě hovořili o vítězství ve Stanley Cupu v nadcházejících dvou letech.

Vzpomínáte? S příchodem Billa Guerina, Scotta Younga a Philippe Bouchera, a dřívějšími posilami v podobě Jasona Arnotta a Pierra Turgeona, všichni ve Stars věřili, že vybudovali tým, který se může měřit s každým.

V červenci 2002 vstoupil klub do nového údobí - na týmu se začal projevovat rukopis nového generálního manažera, Douga Armstronga. Přišel nový trenér (Dave Tippett), změnil se první brankář (Marty Turco za Eda Belfoura), měla přijít nová éra úspěchů.

A dnes?

A podívejme se, kde je klub dnes. Stars za dva roky vyhráli v playoff pouze 7 utkání.

"Nehráli jsme tak, jak se od nás očekávalo. Abyste uspěli v playoff, musíte mít široký kádr kvalitních hokejistů, čtyři velmi dobré útoky, 22 hráčů hrajících vynikající hokej. To jsme my neměli."
Mike Modano, kapitán Stars

Ale mohli jsme od tohoto týmu vůbec očekávat více? Měli snad být jiní? Měli být jiní než nevyrovnaní, těžko odhadnutelní, často hrající bez motivace? A je vůbec Mike Modano tím správným lídrem týmu? Může být kapitánem někdo, kdo není ochoten chodit do soubojů?

V posledních třech měsících před koncem základní části sice Stars předvedli obdivuhodnou jízdu naplněnou výhrami a góly, ale v playoff jako by už po tom nebylo ani památky. Tým se nedokázal stmelit, hráči netáhli za jeden provaz.

"Všechno naše úsilí ke konci sezóny bylo k ničemu. Asi nám chyběla ta správná vyváženost. Pokud chcete vyhrávat, musíte mít v týmu ten správný mix od všeho. Nezdá se, že bychom ho měli."
Mike Modano, kapitán Stars

Otázka tak dnes stojí: co teď? Stars budou v následujících dvou letech obnovovat smlouvy s polovinou hráčského kádru. Již teď musí počítat s tím, že 44 milionů dolarů musí vyplatit desítce hráčů, kteří podepsali dlouhodobé kontrakty. Klidně se tak může stát, že smlouvu neobnoví nikomu ze stávajícího kádru a raději podepíší mladší hráče.

Vypadá to, že jedna z dekád týmu je u konce. Dekáda, která nepatřila zrovna k těm nejvydařenějším.

šipka Překlad článku: Kamil Šamulák
šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 354101


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist