Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 14.4. Hrdina Steve Ott  Kamil Šamulák

Mladý útočník udržel Stars ve hře

Ott není na nájezdy expert

Steve Ott

Kdyby jste se před zápasem zeptali Marty Turca na to, jak si Steve Ott dovede poradit se samostatným nájezdem, odpověděl by Vám asi takto: ´No, zrovna samostatné nájezdy nejsou jeho nejsilnější stránkou.´

Ale když Ott v pondělním zápase pádil zleva sám na brankáře, všichni na střídačce měli najednou dobrý pocit. Scott Young si už v té chvíli představoval palcové titulky v zítřejších ranních novinách, oslavující Ottovu branku. Philippe Boucher prohlásil, že se radoval už dlouho předtím než Ott skóroval. Trenér Dave Tippett řekl, že dával Ottovi na tréninku do těla jedno, zda to v danou dobu potřeboval či nikoliv. Často na něho křičel: ´Zvedni hlavu a věř si.´

Steve vrátil Hvězdy zpět do série

Ott dbal přesně jeho pokynů. Poté co obešel posledního zadáka Lavin, směřoval přímou cestou k soupeřově brance. Po celou tu dobu mu puk poskakoval po ledě. Připadal si prý jako ve zpomaleném filmu, nevnímal nic okolo. Když se ho novináři ptali, jestli přemýšlel o tom, kde puk umístí, odpověděl jim takto: ´V ten moment jsem nemyslel vůbec na nic. Jen jsem se snažil zkrotit puk a při střele ho poslat nahoru. A ono to vyšlo.´

Steve Ott skóroval 2:11 minuty po začátku prodloužení a udržel tak Stars při životě. Jeho střela zápěstím, vmáčknutá mezi Aebischerovo rameno a tyčku, přinutila publikum k divokým ovacím a urvala pro Dallas první letošní výhru v playoff. Stars se v utkání podařilo zvrátit dvoubrankový deficit a snížit tak stav série hrané na čtyři vítězství na 1:2.

Stars předvedli jeden z nejlepších výkonů sezóny.

"Ještě teď tomu nemohu pořádně uvěřit, opravdu. Hned po mé brance diváci propukli v obrovský jásot ... emoce, které projevovali, byly neuvěřitelné. Křičeli tak silně, až mi zaléhalo v uších. A pak se na mě vrhli všichni spoluhráči."
Steve Ott, útočník Stars

Sny se staly skutečností

Bylo to dokonalé. Bylo to něco, o čem Ott snil již od mala. Vyrůstal v rodině vojáka, často se musel s rodiči stěhovat. Nakonec se rodina natrvalo usadila ve Windsoru, Ott však má díky kočovnému způsobu života svých rodičů kamarády po celém Ontariu.

"Všichni mí kamarádi doma, mám tím na mysli především Windsor, Tecumseh a Stony Point, jsou teď určitě nadšení. Všichni jsou totiž velkými dallaskými fandy."
Steve Ott, útočník Stars

A mnoho dalších dallaských fandů se teď určitě stalo i Ottovými fanoušky. Gól, který udržel Stars při životě, byl perfektním zakončením ještě znamenitějšího návratu Stars do hry. Na 2:3 nejprve snižoval Scott Young a na 3:3 vyrovnával Philippe Boucher za vydatné spolupráce Richarda Matvichuka.

A Ott obrat v zápase završil nádherným gólem. Gólem o jakém vždy snil, že jednou dá.

Jako hladový pes

Ott je na ledě velmi nepříjemným protihráčem. Přesně to vyjádřil brankář Marty Turco, když řekl, že Ott je při hře nepříjemný jako krysa. Jde totiž protihráčům až pod kůži. Teď je Ott jako pes -- hodně hladový pes.

Ottova maminka je teď nemocná, léčí se v Ontariu a až donedávna u ní byl i její manžel. Před třetím utkáním série se Ott v žertu otce zeptal, zda by nechtěl přiletět do Dallasu a sledovat zápas na vlastní oči. Ten neváhal a už v pondělí brzy ráno seděl v letadle směr Dallas.

Jako by snad i osud chtěl, aby se Steve v zápase před svým otcem vytáhl. Ne, Ott není nejlepším střelcem na světě, ale jak říká Turco, i on umí dávat góly.

"Někdy na tréninku mi pořádně zamotá hlavu a povede se mu pěkný gól. Vždycky mu říkám, aby střílel častěji."
Marty Turco, brankář Stars

Po pondělí možná spoluhráči začnou doufat, že stejně veledůležitý gól zopakuje i ve čtvrtém utkání.

šipka Autor článku: Mike Heika
šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 358485


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist