Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 13.4. Corson si přeje konečně vyhrát Stanley Cup  Kamil Šamulák

Shayne Corson si velmi dobře vzpomíná na rady, které mu v roce 1989 poskytly dvě legendy NHL.

Shayne Corson

Když se hráči klubu Montreal Canadiens připravovali na první zápas finálové série proti Calgary Flames, předstoupili před ně tehdejší veteráni montrealské sestavy Larry Robinson a Bob Gainey a snažili se jim vysvětlit, jak výjimečná je pro každého hráče účast ve finálové sérii.

"Řekli nám: ´Nikdy nemůžete vědět, jestli se ještě někdy podíváte tak daleko. Spousta hráčů dastane jen jednu šanci, proto by jste s ní měli naložit co nejlépe a při zápasech ze sebe vydat úplně vše´."
Shayne Corson, útočník Stars

Uplynulo 15 let a Shayne Corson si dobře uvědomuje, jak pravdivá tato slova byla.

"Když se dostanete do finále jako mladík, myslíte si, že to není nic extra a že to zažijete ještě mnohokrát. Starší hráči už to berou jinak.
Velmi těžké je jen se do finále dostat, natož ho vyhrát. Na světě snad neexistuje kolektivní sport, ve kterém by to bylo těžší."

Shayne Corson, levé křídlo Stars

O Stanleyův pohár už Corson bezúspěšně usiluje bezmála dvě desetiletí. Canadiens v děvětaosmdesátém ve finálové sérii proti Flames neuspěli a přestože už od té doby uplynulo 15 let, do finále se už Corson nepodíval.

Když se v roce 1986 poprvé objevil na ledě v dresu slavných Canadiens, neužil si toho na dlouho. Vinou zranění odehrál v základní části jen tři utkání, v playoff nemohl nastoupit vůbec. Díky tomu přišel o doposud svou největší šanci pohár vyhrát. Canadiens totiž v tom roce dokráčeli až k zisku slavné trofeje a Corson byl nucen jejich spanilou jízdu playoff sledovat jen z tribuny. Jen devět měsíců předtím, než Canadiens v devadesátémdruhém roce získali svůj další pohár, byl vyměněn do Edmontonu. Prostě smůla.

Jen velmi těsně mu tak unikla šance vychutnat si šampaňské přímo z poháru.

Stars mu ale dali další šanci pohár vyhrát.

Neuplynul ani rok od doby, kdy Corson opustil klub Toronto Maple Leafs a už znovu našel sílu poprat se s mnohem mladšími hráči v boji o jednu z nejcennějších trofejí, která se dá v kolektivním sportu vyhrát. Touha po tom, aby jeho jméno bylo zapsáno na slavném poháru, mu znovu pumpuje krev do žil a dodává jeho tělu sílu.

Mnoho lidí vám potvrdí, že Corson byl zakoupen pro playoff. Jeho houževnatost, tvrdost a nezměrné zkušenosti jsou přesně tím, co hráč potřebuje pro to, aby byl v playoff úspěšný. A Stars doufají, že jim Corson ve vyřazovacích bojích pomůže. Že právě on bude hráčem, který bude rozhodovat vypjatá utkání.

"V playoff je na ledě mnohem méně volného místa než v základní části. Shayne však patří mezi ty typy hráčů, kteří si ho i přesto dovedou najít."
Dave Tippett, trenér Stars

Corson si ho uměl dobře najít už v průběhu základní části. Jestli dobré výkony ze základní části zopakuje i v playoff, bude to možná jedna z nejlepších transakcí, která se v letošní sezóně v NHL udála.

V 17-ti utkáních v dresu Stars si Corson připsal do kanadského bodování 10 bodů za 5 branek a stejný počet přihrávek. Zároveň nasbíral dvanáct plusových bodů a v této statistice se umístil v klubu na celkově sedmém místě. Vypadá to, že Corson do sestavy Stars zapadl skvěle. Že z mnoha nabídek, kterými se v únoru probíral, si vybral tu nejlepší možnou.

"Město je nádherné, lidé jsou tu přátelští, spoluhráči jsou neuvěřitelní a prostředí v klubu je prvotřídní. Cítím se zde naprosto báječně."
Shayne Corson, křídelní útočník Stars

Jenom jedna věc by to mohla ještě vylepšit: zisk Stanleyova poháru.

Corson perfektně zapadl do útoku Pierra Turgeona. Během posledních zápasů totiž patřila tato dvojička v klubu k nejlepším a snad v každém zápase si připsala na konto alespoň jednu branku.

A protože dlouhou dobu před podpisem kontraktu s Dallasem Corson nehrál, odpočíval, cítí se teď mnohem lépe než kdykoli předtím.

"Fyzicky a psychicky jsem na tom lépe než před třemi lety. Jsem nadšený z toho, že jsem dostal další velkou šanci získat Stanley Cup. Je mi jedno, na kterém místě sestavy nastoupím a jaké úlohy budu muset plnit. Jsem připraven ze sebe vydat úplně všechno.
Rozhodně si účast v playoff užiji, ale víc než cokoli jiného chci vyhrát Pohár."

Shayne Corson, křídelník Stars

šipka Autor článku: J. Douglas Foster
šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 354108


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist