Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 5.4. Vancouver nebo Colorado?  Kamil Šamulák

Až do doby, kdy Marty Turco nešetrným zákrokem poslal na led Ryana Smythe z Edmontonu, byl jedním z horkých favoritů na zisk Vezinovy trofeje. Tento úlet ho však stál čtyři utkání a pravděpodobně i reálnou šanci na zisk Vezina Trophy.

Za několik týdnů se dozvíme, jak velký vliv měl Turcův zkrat na celý tým.

Turcova absence může týmu pomoci

Marty Turco

Během Turcovy nepřítomnosti se Hvězdy trápily. Porážky v prodlouženích s Vancouverem a San José stály Stars naději na zisk divizního titulu. Výkon ve středečním domácím utkání s Edmontonem (Stars prohráli 1:3) a především lhostejnost v závěrečných minutách s výsledkem něco udělat, mohla fanoušky Stars pořádně vystrašit. Alespoň ty, kteří vydrželi v aréně až do závěrečného hvizdu.

Ale stále je tu šance, velká šance, že Turcova absence týmu neublíží. Ve skutečnosti mu může dokonce ještě prospět.

Za prvé - Turco si odpočine. Po 72 zápasech může být unavený a tak mu může více než týden odpočinku prospět.

Za druhé - Stars během Turcovi nepřítomnosti definitivně ztratili šanci dohnat San José. To sice není dobrá zpráva, ale Stars mohou konečně začít myslet na něco jiného.

Minulý rok ve vzájemném souboji s anaheimským Jeanem-Sebastienem Giguerem Turco neexceloval. Teď, když se mu nepodařilo protlačit Stars k diviznímu titulu, má co napravovat. A právě playoff je pro něj tou nejlepší příležitostí.

"Načasování Turcova incidentu bylo skvělé, Turco se cítí provinile. Myslím si,
že v playoff bude chtít dokázat, že tým se na něho může spolehnout za každé situace a bude hodně motivován."

Dave Tippett, trenér Stars

Kdo bude pro Dallas lepší?

Stars si mohou dovolit skončit v Západní konferenci dokonce i pátí. I tak to bude znamenat, že narazí v prvním kole playoff na velmi přijatelného soupeře - Vancouver Canucks.

Jestliže Vancouver obsadí čtvrtou příčku a Dallas pátou, budou Hvězdy začínat první kolo playoff venku. To by však nemělo Stars strašit. Letos mají totiž s Canucks vynikající bilanci - třikrát vyhráli a jen jednou odešli poraženi a to navíc ještě v prodloužení (to však měli Stars i loni s Mighty Ducks a všichni víme, jak to nakonec dopadlo).

Canucks bez suspendovaného Todda Bertuzziho nejsou stejným týmem, to v každém případě. Bertuzzi byl hráčem, který se nebál jít do soubojů a svoji tvrdou hrou vytvářel větší prostor pro fenomenálního střelce - Markuse Naslunda. Tvrdá práce téměř 115 kilového zabijáka bude elitnímu střelci rozhodně chybět.

Další možností je, že Vancouver vyhraje divizní titul a odsune tak Colorado na čtvrtou příčku Západní konference. Pro Dallas je tato varianta asi horší, ale není tak špatná, jak možná zní.

Avalanche jsou teď týmem Davida Aebischera, ne Patricka Roye. A pro Stars by mohlo být velkým plusem, že Aebischer toho v playoff dosud moc nenahrál. Má s playoff přibližně stejné zkušenosti jako Turco minulý rok.

Jedinou možností, jak mohou Stars narazit v prvním kole playoff na Colorado je ta, že Avalanche letos poprvé od svého přestěhování do Denveru nevyhrají divizní titul. A to je docela dost možné, protože si cestu k obhajobě divizního titulu značně ztížili středeční prohrou 4:5 proti Minnesotě

Jestliže si však Colorado neporadí s Vancouverem v boji o divizní titul, jak strašným soupeřem vlastně může být? Tým sice střílí hromady branek, ale v prvním kole playoff se bude muset obejít bez svého nejproduktivnějšího hráče Alexe Tanguaye, kterého trápí zranění kolena.

Přecpaná marodka Stars

Jason Arnott

A navíc špatná hra Stars v posledních třech zápasech má více co do činění s tím, kdo na ledě chybí než s čímkoli jiným. Jen se podívejte na listinu zraněných hráčů Stars.

Jason Arnott, letos nejlepší střední útočník týmu, se vrátí na led až na začátku playoff. Stejně tak Jere Lehtinen, největší dříč v řadách Hvězd. Také Sergej Zubov, obránce který je zodpovědný za útočnou hru zadáků, bude fit až počátkem playoff.

Rob DiMaio, Stu Barnes, Jon Klemm - všechno důležití hráči pro hru Stars - by měli být zpátky až těsně před playoff. A nejpříjemnější zprávou minulého týdne je, že Teppo Numminen, jehož kariéra ještě minulý týden visela na vlásku, se vrátil na led a jen ve středečním zápase strávil na ledě bezmála 22 minut.

S Turcem v brance a všemi výše uvedenými na Tippettově soupisce by Stars neměli připomínat trápící se tým z minulého týdne.

Jestli ano, bude mít Marty Turco a celý tým Stars co vysvětlovat.

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 357188


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist