Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 20.1. Modano by se měl už brzy vrátit na led  Kamil Šamulák

Kapitán Hvězd by se měl připojit k týmu už v Coloradu, hrát však zatím nebude

Mike Modano pozorně sleduje dění na ledě.

Kapitán Hvězd Mike Modano se rychle zotavuje ze zranění, které ho vyřadilo ze hry, a je tak docela dobře možné, že utkání proti Coloradu bude posledním, ve kterém nenastoupí.

Podle slov trenéra Stars Dava Tippetta dnes večer proti Coloradu ještě Modano zcela určitě nenastoupí. Je však možné, že se společně s týmem do Colorada vypraví, bude sledovat zápas v hledišti a pokusí se nastoupit v jednom ze tří utkání, které tým čekají v dalších dnech na území Kanady.

"Cítím se už dobře. Dnes ještě hrát nebudu, ale příští zápas už bych mohl nastoupit. Jasně, chtěl bych se vrátit co nejdříve. Tým na tom není tak, jak bychom si všichni přáli. Zároveň však nechci nic uspěchat. Mohlo by se pak taky stát, že bych se znovu zranil a chyběl bych týmu další týden. Vrátím se
až tehdy, až si budu stoprocentně jist, že jsem v pořádku."

Mike Modano, kapitán Stars

Otázkou pro Tippetta je, kam Modana po jeho návratu do sestavy zařadí. Od doby, kdy Pierre Turgeon opět nastupuje na postu středního útočníka, se jeho výkon radikálně zlepšil. Turgeon nyní nastupuje společně s Jere Lehtinenem (hráčem, který dělá jakoukoli lajnu dobrou) a Scottem Youngem. Takže jestli nechce Tippett tuto lajnu roztrhnout, mohl by postavit Modana na střed vedle Brendena Morrowa a Billa Guerina. Mohl by také přesunout Stu Barnese do čtvrté formace vedle Niko Kapanena a Roba DiMaia či Blaka Sloana. To by zároveň znamenalo, že by mohl ponechat Jasona Arnotta ve formaci se Stevem Ottem a Davidem Oliverem. Tippett se však zatím podobnými úvahami zabývat nehodlá, podle svých slov o tom bude přemýšlet až tehdy, kdy bude definitivně jisté, že se Modano vrací do hry.

Modano má doposud na svém kontě osm branek a 25 bodů. Zatím se mu nikdy v jeho kariéře nestalo, aby na tom byl po 40-ti utkáních tak špatně. A to jak s góly tak s body. V hodnocení +/- je na tom také bídně, s bilancí -19 se řadí mezi nejhorší hráče v lize. Překvapivě to však po polovině sezóny není jeho nejhorší bilance. V sezóně 1995-96 na tom byl ještě o něco hůře (-20). V několika posledních zápasech před zraněním však bylo patrné jisté zlepšení - v sedmi posledních zápasech před nucenou přestávkou si na své konto připsal celkem 8 bodů za dva góly a 6 nahrávek.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 292250


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist