Článek 24.12. Hráčem měsíce října je Jason Arnott  Radek Štolpa

Jason Arnott

Podle hlasování čtenářů Dallas Stars cz se hráčem měsíce října stává Jason Arnott.

Jason Arnott přišel do Dallasu 25. března 2001 společně s Randy McKayem, když opačným směrem putovali Jamie Langenbrunner a Joe Nieuwendyk.

Před touto sezónou se mu trenér Dave Tippett dlouho snažil najít vhodné místo v sestavě a neustále se mu to nedařilo. V přípravném kempu se vedle Jasona pokoušel postavit na levou stranu Mika Modana a na pravou Billa Guerina. Přes veškerou snahu všech tří hráčů společnou řeč nenalezli a Arnott začal sezónu na pravém křídle čtvrté formace.

Už ve druhém zápase jej trenér postavil do centra druhého útoku a Arnott rázem ožil. Po jeho levici operoval bojovný střelec Brenden Morrow a po pravici nastupoval srdcař a univerzál Stu Barnes. Spolu v říjnu vytvořili útok, který soupeře přehrával důrazem u mantinelu a v osobních soubojích, neustálým pohybem v útočné třetině i maximálním nasazením.

Jejich aktivní hra znamenala permanentní ohrožení pro branku soupeře. I přesto, že nastupovali jako druzí v pořadí byli nejnebezpečnějším útokem Dallasu. Pohříchu ostatní formace ztrácely v říjnu za tou Arnottovou minimálně jeden krok.

Na poslední dva zápasy v říjnu (v Columbusu a s Calgary) vyměnil kouč Arnottovi pravé křídlo. Stu Barnese nahradil Bill Guerin. V onom zápase proti Calgary zvítězil Dallas 4:3 v prodloužení. Bill Guerin vstřelil v normální hrací době hattrick. U všech jeho branek nebyl nikdo jiný než Jason Arnott a aby to nebylo málo, tak v prodloužení sám utkání rozhodl.

Jason Arnott nastoupil v říjnu k 10. zápasům, ve kterých si připsal 11 bodů za 3 góly a 8 asistencí. V hodnocení +/- účasti na ledě si připsal 9 kladných bodů, na trestné lavici proseděl 4 minuty a vystřelil na branku celkem 13 krát (úspěšnost střelby 13 %). Jeho průměrný čas na ledě byl 17:38 minuty.