Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 5.12. Steve Ott je plný protikladů  Kamil Šamulák

Steve Ott

Ti, kdo hráli proti Stevu Ottovi během jeho krátké kariéry v NHL, pravděpodobně nemají mnoho důvodů říci o tomto bojechtivém mladém středním útočníkovi něco pozitivního.

A proč by také měli? Na ledě je totiž Ott hodně nepříjemným soupeřem. Často provokuje slovy, hraje na hranici dovolené hry. Nemá problém postavit se za své spoluhráče, strká svůj nos do všech možných skrumáží a bitek, neustále se tlačí před soupeřovu branku, aby clonil brankáři soupeře a rozdává nespočet ran.

Je prostě nepříjemný jako veš.

"Na ledě je nesmiřitelným bojovníkem. To dítě nemá z ničeho strach a na takové hráče nenarazíte často. Neustále se snaží najít způsob, jak protivníka zastrašit, jedno zda pusou či ranou přímo na hruď. Velmi často to na protivníka působí a ten pak vůbec nehraje tak, jak by býval za jiných okolností schopen."
Aaron Downey, spoluhráč a kamarád Steva Otta

Na ledě je Steve Ott bojovníkem k pohledání. A velmi nepříjemným protivníkem.

Ale je takový i mimo led?

"Ott je ještě pořád nezbedným dítětem. Někteří lidé vám řeknou, že si užívají života, ale nevěřte tomu, že to umí lépe než Ott. Z něho přímo číší radost ze života a z hokeje. To nemůže nikdo přehlédnout."
Dave Tippett, trenér Stars

Ott na ledě a Ott mimo led - to jsou dvě zcela odlišné osoby.

Ott se dostal do NHL díky své tvrdé a nepříjemné hře, často překračující hranici dovolené hry. Cítil, že je to pro něj ta jediná šance, jak uspět v lize v době, kdy trenéři a generální manažeři preferují urostlé a rychlé hráče.

"Kdybych nehrál tak, jak hraji, asi bych tu teď nebyl. Podívejte se na mě. Mám metr osmdesát, jsem vychrtlé, slabé dítě. Ale chci, aby mě bylo na ledě vidět. Aby mě protivníci registrovali. Zakončuji tvrdě každý střet, jedno za jakého stavu."
Steve Ott, útočník Stars

To je Ott na ledě.

Mimo led je Steve mladým, energickým a pohledným mladíkem. Zdánlivě doma v každé situaci, jedno zda při žertování se spoluhráči, v rozhovoru s novináři nebo při rozdávání autogramů nespočetnému davu fanoušků.

"Je to skvělý kluk. Má skutečně čistou duši, neustále se snaží ostatním pomáhat."
Aaron Downey, pravé křídlo Stars

Ott je ochoten udělat pro své kamarády a spoluhráče cokoli, protože si uvědomuje, že i jemu bylo ohromně pomoženo. Vskutku, za jeho úspěchem stojí hlavně oběť jeho rodičů.

Častokrát děti neocení snahu, kterou rodiče věnují svému dítěti jen proto, aby mohl dosáhnout svých snů. Ott však není jedním z nich. Plně si uvědomuje, co všechno pro něj rodiče udělali a čeho všeho se kvůli něj museli vzdát.

Všechno to začalo, už když Steve Ott začal jako malý capart hrát hokej. Jeho rodiče, oba zaměstnáni v armádě, chtěli dopřát svému synovi lepší dětství, než jaké sami prožili. Ottova matka vyrůstala v Yukonu, v jedné z nejzaostalejších části Kanady, zatímco jeho otec, podle Otta, zažíval samé strádání až do doby, než si vzal jeho matku a začal pracovat pro armádu.

Vyrůstajíc jako "armádní spratek" zažil Ott nespočet stěhování z místa na místo. Stále znovu, a to až do doby než mu bylo 13 let a rodina se nastálo přestěhovala do okolí Windsoru (Ontario), si musel hledat nové kamarády.

Takto prožité dětství je pravděpodobně tím hlavním důvodem, proč je Ott ke všem tak přátelský a proč tak snadno nalézá nové kamarády.

"Pravděpodobně dětství, kdy se s rodiči neustále stěhoval, ho naučilo rychle navazovat nová přátelství."
Dave Tippett, trenér Stars

Navzdory faktu, že ještě žádná rodina nezbohatla z vojenského platu, nemohl si Ott nikdy stěžovat na to, že by mu chyběla pořádná výbava na hokej. Rodiče vždy dbali na to, aby měl vše, co potřebuje.

"Platy v Air Force nejsou nejlepší a rodiče mi museli hodně obětovat. Dělali to po celé mé dětství a vždy se ujišťovali, že mám všechno, co potřebuji: nejnovější brusle, nejlepší vybavení, dostatečnou zásobu hokejek. Zaplatili mi
i několik hokejových škol, což taky nebylo nejlevnější. Jen proto, že toho tolik obětovali, teď můžu dělat to, co tak miluji."

Steve Ott, útočník Stars

Nezapomněl na to. I to je jeden z důvodů, proč pracuje tak usilovně. Cítí, že to musí dělat nejen pro sebe, ale i pro své rodiče, kteří toho pro něj tolik obětovali.

Teď je Ott přesně tam, kde si již od dětství přál být - v NHL. Touží se neustále zlepšovat a pomoci týmu vyhrát Stanley Cup. Chce se stát kmenovým hráčem klubu, zviditelnit se v lize a jednoho dne uzavřít takový kontrakt, který mu umožní vrátit rodičům vše, co do něj v dětství investovali.

"Jakmile se v týmu napevno uchytím, chci pro své rodiče udělat něco velkého. Vyplatit jejich hypotéku bude pro mě ta nejsladší věc, co pro ně mohu udělat."
Steve Ott, mladá naděje Stars

Uvidíme. Ott je správným chlapíkem - bez ohledu na to, co o něm mohou hráči, funkcionáři a fanoušci zbývajících 29 klubů říci.

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 358381


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist