Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 19.10. Silná defenziva   Kamil Šamulák

Všechny obavy byly neopodstatněné - dallaská obrana září

Možná největším znepokojením na začátku letošní sezóny pro fanoušky Hvězd -- a novináře, kteří každým dnem tyto fanoušky bombardují množstvím informací o jejich oblíbeném klubu -- bylo to, jak se dallaská obrana vypořádá s tím, že z týmu v průběhu léta odešli dva hráči, bez kterých si bylo dlouho nemožné dallaskou obranu představit.

Museli by jste bydlet posledních několik měsíců na jiné planetě a v jiné galaxii, aby jste nevěděli, že Derian Hatcher, bývalý kapitán Stars a jeden z nejtvrdších obránců ligy, si v létě sbalil kufry a odstěhoval se do Detroitu. A že Darryl Sydor, další člen proslulé dallaské obranné čtyřky, byl vyměněn do Columbusu.

Dallaská obrana se tak nyní prezentuje v úplně novém světle. Častokrát však změny doprovází nejistota.

Jestliže první utkání sezóny mělo něco naznačit, pak asi to, že obměněná dallaská obrana je schopna pracovat na té nejvyšší možné úrovni.

Fanoušci a média si tak asi budou muset najít něco jiného, čím se budou znepokojovat.

"Naše obrana byla v prvním zápase velmi pevná."
Dave Tippett, hlavní trenér Stars

Skutečně, obrana byla spolehlivá v každém směru. A to hned od první minuty zápasu, kdy se na ledě pohybovali Sergej Zubov a Teppo Numminen.

Sám Zubov zaznamenal gól a nahrávku. Teppo Numminen odehrál v zápase 25 minut a připsal si dva kladné body ve statistice +/-, a to vše při svém debutu v dresu s hvězdou na prsou.

Numminen zároveň prohlásil, že mu systém obranné hry Stars velmi vyhovuje a rychle si na něj zvyká.

"Všechno je tu pro mne nové. Jak na ledě tak i mimo něj, ale je to příjemná změna. S každým utkáním se tady cítím lépe a lépe. Zamiloval jsem si to tady."
Teppo Numminen, nová akvizice v obranných řadách Stars

Také Richard Matvichuk a Philippe Boucher, nastupující v jedné obranné dvojici, hráli působivě. Na rozdíl od Zubova s Numminenem, jejichž doménou je rychlost a chytrá rozehrávka, však vynikali především v tvrdé hře. Oba strávili na ledě bezmála 23 minut.

Možná však největším překvapením večera byla hra mladého Johna Erskina, který nastupoval v jedné obranné dvojici společně se Stephane Robidasem. Od Erskina se asi nejvíc očekává, že bude nahrazovat to, co Dallasu po odchodu Deriana Hatchera bude v obranné hře chybět nejvíc -- tvrdost v osobních soubojích. A vypadá to, že se této role zhostí dokonale. Johnymu stačily méně než tři minuty k tomu, aby shodil rukavice a pustil se do pranice s Garrettem Burnettem. Předvedl se také několika hodně tvrdými bodyčeky, které na svém těle pocítil snad nejvíce Jason Krog. Po jednom takovém ve třetí třetině se totiž hodně dlouho sbíral z ledu.

Bylo to bezpochyby jeho nejlepší utkání od začátku tréninkového kempu -- a nejtvrdší.

"Vždy byl tam, kde měl a hrál tvrdě vždy, když to bylo zapotřebí. Dokonale splnil vše, co se od něj očekávalo."
Don Sweeney, nová tvář v týmu Stars

Teď to ještě 81x zopakovat a nikdo si nebude muset s obranou Hvězd dělat starosti. Tedy až na soupeře.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 354441


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist