Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 16.6. Kdo je nedotknutelný ?  David Brunclík

Tento článek by měl být takovým malým posezonním zamyšlením nad tím, kdo z hráčů Dallasu je skutečně nedotknutelný-tedy nepostradatelný, a kdo je naopak potencionálně zralý na výměnu.

Mezi brankáři jasno

Mezi brankáři je situace poměrně jednoznačná. Marty Turco podepíše někdy v průběhu léta poměrně velký kontrakt, který mu zajistí to, že bude v dresu Stars ještě dlouho brankářskou jedničkou. Možná dojde na řadu i arbitráž.

Situace Rona Tugnutta už je horší, neboť jeho výkony v minulé sezoně nebyly nejlepší, nicméně změnu na tomto postu čekám pouze v případě, že GM Dallasu nenajde jinou možnost, jak ušetřit potřebné peníze na smlouvy pro Deriana Hatchera, Martyho Turca, Niko Kapanena a další. V tomto případě by mohl být Tugnutt vyměněn a jeho místo by mohl obsadit mladší a lacinější brankář.

Vše pro udržení Hatchera

Mezi obránci vypadá situace obdobně jasně. GM Armstrong dělá vše pro to, aby v týmu zůstal kapitán Derian Hatcher. Očekává se podpis víceleté smlouvy znějící na minimálně 6 milionů dolarů ročně. Ačkoli jsem zaznamenal zprávu, že se GM Dallasu snaží vykoupit smlouvu Sergeje Zubova, myslím si, že jde o hloupou spekulaci, neboť Dallas by určitě neměl problém Zubova výhodně vyměnit, kdyby chtěl.

Pozice Hatchera, Zubova, Bouchera a Robidase vypadá pevně. V mnoha zámořských médiích se však spekuluje o výměně Matvichuka a Sydora. Dallas dal jasně najevo, že nestojí o služby Lyla Odeleina, který přestoupil do Dallasu těsně před uzávěrkou přestupů tento rok. 1. července se stane neomezeným volným agentem.

Dallas má v záloze dva mladé nadějné obránce. Defenzivního Johna Erskina a ofenzivně laděného Trevora Daleyho. Ten se málem dostal do prvního týmu Dallasu již vloni. Erskine z ní vypadl jen proto, že Stars získali Stephana Robidase. Já osobně bych se klonil k tomu, ponechat si Matvichuka, neboť má za sebou několik dobrých sezon a vždy patřil k nejlepším našim obráncům. Poslední sezona mu sice nevyšla, ale to se může stát. Dvě špatné sezony po sobě od něj nečekám.

Naopak Darryl Sydor klesá každý rok v produktivitě níže a níže a v play off končí několik posledních let s nejhorší +/- statistikou. Velmi často je u obdržených branek v rozhodujících chvílích zapasů. Navíc bere o milion a něco více než Richard Matvichuk. Z těchto důvodů se kloním k výměně Sydora.

Útočníci by se měli obávat trejdu

Mezi útočníky již tak jasno není. Podle mého názoru má jistou pozici v týmu jen: Modano, Morrow, Guerin, Lehtinen, Kapanen a Ott. Zbývá tedy Turgeon, Young, Barnes, Dimaio, Malhotra, Arnott, Downey, Lemieux, Dahlen a Muller. Dahlénovi a Mullerovi smlouvy prodlouženy nebudou, stanou se neomezenými volnými agenty. Ulf Dahlén uvažuje o konci kariéry. Čeká se, zda Dallas využije opce na Downeyho, který loni moc času na ledě nedostal.

Younga, Turgeona, Guerina, Lemieuxe a Modana chrání no trade clause zakotvená ve smlouvě. Zbývají tedy Barnes, Dimaio, Malhotra a Arnott. Barnes se ukázal jako velice platný hráč, takže bych si myslel, že ho budou chtít udržet, nicméně problémem by mohl být jeho vysoký plat 2,8 mil dolarů ročně. Dimaio hrál v play off taky docela dobře a navíc má malou smlouvu, takže pokud se nestane součástí nějaké větší výměny, tak jeho odchod nečekám.

Dallas vyhlásil omlazení pro příští sezonu, takže Manny Malhotra se také zdá být tím kdo zůstane, nicméně problémem u něho může být nevyrovnanost výkonnů. Jason Arnott je tedy největší adept na výměnu. Vyměnit ho by neměl být zase tak velký problém. Dalším adeptem by mohl být Lemieux. Problémem u Lemieuxe může být jeho velká smlouva, pro kterou se Dallasu nemusí podařit ho vyměnit. Sám by však s touto výměnou musel souhlasit.

Stejný problém s vysokou smlouvou, slabými výkony a no trade clause je u Turgeona. Dallas dal jasně najevo, že s ním pro příští sezonu nepočítá, nicméně umístění na waiver listinu nepomohlo. Pierre řekl, že v Dallasu chce zůstat. V poslední době se již vynořily informace, že Turgeon by za určitých podmínek kývnul na výměnu. Mluví se především o odchodu do Detroitu či Bostonu. Jako krajní řešení se jeví, že by Dallas na začátku příští sezony poslal Turgeona na farmu a spoléhal na to, že znechucen nakonec k výměně svolí.

Mládí má zelenou

V Dallasu se čeká pro příští rok omlazení kádru. Místo po Sydorovi či Matvichukovi by mohl zabrat nějaký obránce získaný v rámci výměn či některý z dvojice Erskine, Daley. Mladších a lacinějších brankářských dvojek bude na trhu též dost. Jason Bacashihua se zdá být zatím až příliš mladý, nevyrovnaný a bez zkušeností. Vždyť v AHL má za sebou teprve první sezonu.

V útoku si pojistil místo Kapanen, šanci dostanou Steve Ott či Manny Malhotra. Dallas by se měl poohlédnout po dravém a pracovitém útočníkovi, který nemá nijak zvlášť vysokou smlouvu, nicméně který bude pro svou herní morálku a obětavost pro tým přínosem.

Zdá se, že Dallasu by nejvíce pomohl odchod Turgeona. Ale jak to nakonec dopadne, tak na to si ještě musíme alespoň jeden týden počkat. Po draftu dojde k vyjednávání mezi GM Dallasu a Derianem Hatcherem a Marty Turcem. Výměny budou v tu dobu v plném proudu. Po 1. červenci vstoupí do hry neomezení volní agenti. Takže zpráv z NHL bude hodně a hodně. Ale tajenka bude jasná až na konci léta.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 354452


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist