Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 24.5. Lehtinen, Kapanen a Numminen v dresu Suomi  Radek Štolpa

Lehtinen, Kapanen a Numminen byli nominováni na Světový pohár

Jere Lehtinen

Jere Lehtinen, Niko Kapanen,a Teppo Numminen, uzavírají poněkud rozsáhlý seznam hráčů Dallasu Stars, kteří byli nominováni na nadcházející Světový pohár.

Jere Lehtinen letos neměl vydařenou sezónu. Hnde v prvním zápase si přivodil zranění zad, jenž ho limitovao celou sezónu. Třináct vstřelených gólů a stejný počet asistencí v 58. zápasech znamenalo 26 bodů, což je Lehtinenův druhý nejhorší počinek za devět odehraných sezón v NHL.

Centr Niko Kapanen také nenastoupil k plnému počtu zápasů. V jeho případě však nebyla na vině zdravotní indispozice, ale nízká výkonost. Šest bodů (1+5) získaných v 67. zápasech je oproti předchozím 34 bodům (6+29) krokem zpět. Po vypadení Dallasu z play - off si prodloužil sezónu ne Mistrovství světa v Praze, kde s reprezentací Finska vypadl ve čtvrtfinále po prohře s Kanadou.

Teppo Numminen se po příchodu z Phoenixu dlouho dostával do své obvyklé formy. Byl nucen hrát na levé straně obrany, což mu příliš nevyhovuje. I prostor na ledě se mu oproti jeho působení ve Phoenixu citelně zmenšil. V polovině sezóny mu konečně našel trenér místo na pravé obraně a s parťákem Richardem Matvichukem po leviv podával velmi stabilní výkony. Dobrá hra se však příliš neprojevovala bodově a tak bylo výslednekm 17 bodů (3+14). V závěru sezóny jej postihla srdeční příhoda a chvíli to vypadalo na úplný konec kariéry. Podrobnější vyšetření nejhorší obavy vyvrátilo.

Složení týmu Finska pro Světový pohár

Vedení

Hlavní trenér

Raimo Summanen

Hráči

Brankáři

Kari Lehtonen (Atlanta), Miikka Kiprusoff (Calgary), Vesa Toskala (San Jose)

Obránci

Joni Pitkänen (Philadelphia), Kimmo Timonen (Nashville), Ossi Väänänen (Colorado), Sami Salo (Vancouver), Aki-Petteri Berg (Toronto), Teppo Numminen (Dallas), Toni Lydman (Calgary)

Útočníci

Teemu Selänne, Riku Hahl (oba Colorado), Niko Kapanen (Dallas), Jere Lehtinen (Dallas), Ville Nieminen (Calgary), Saku Koivu (Montreal), Olli Jokinen (Florida), Tuomo Ruutu (Chicago), Jarkko Ruutu (Vancouver), Esa Pirnes (Los Angeles), Sami Kapanen (Philadelphia), Antti Laaksonen (Minnesota), Ville Peltonen (Lugano), Mikko Eloranta (TPS Turku), Jukka Hentunen (Fribourg)

šipka Použité zdroje: World Cup of Hockey 2004
šipka Počet shlédnutí článku: 311497


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist