Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 22.5. Guerin a Modano nastoupí v dresu USA  Radek Štolpa

Guerin a Modano obhajují vítězství z roku 1996

Bill Guerin

Bill Guerin již reprezentoval Spojené Státy na Olympiádě a roce 1998 a 2002 a na letošním světovém poháru oblékne reprezentační dres již pošesté.

"S přibývajícím věkem si každé nominace do národního
týmu ceníte více. Pro mě je to velká čest reprezentovat
svoji zemi. Je to velmi vzrušující."

Bill Guerin

Tým USA je o poznání starší a zkušenější než ten kanadský. Co však Američané ztrácí v poli, to dohánějí mezi třemi tyčemi. Mezi trojicí brankářů Conklin, Esche, DiPietro, je právě Ty Conklin tím nejstarším a to je mu 28 let. Všichni brankáři jsou na Světovém poháru nováčky, na poslední akci v roce 1996 totiž USA reprezentovala trojice Richter, Barraso, Dunham

Mike Modano

Stejně jako Bill Guerin obhajuje Světový pohár i Mike Modano. V sedmi zápasech tehdy vstřelil dva góly a připsal si čtyři asistence.

"Myslím, že máme velmi dobrý tým. Máme dost talentu a zkušeností na to, abychom Světový pohár vyhráli. V našem týmu je hodně hráčů, kteří nastoupili na Světovém poháru 1996 a na Olympijských hrách 1998 a 2002. Navíc se hráči znají z reprezentace a z klubů, kde spolu hrají nebo v minulosti hráli. Velmi rychle tak budeme dostatečně připraveni."
Mike Modano

Mezi nominovanými hráči, jsou i bývalí hráči Dallasu Derian Hatcher, Brett Hull a Jamie Langenbrunner. Do nominace se nevešel Scott Young, který se spolupodílel na posledním triumfu USA a Světovém poháru.

Složení týmu USA pro Světový pohár

Vedení

Generální manažer

Larry Pleau

Asistent generálního manažera

Don Waddell

Ředitel mezinárodních vztahů

Art Berglund

Ředitel hokejových operací

Jim Johannson

Hlavní trenér

Ron Wilson

Asistent trenéra

Peter Laviolette, Tim Army, Barry Smith

Trenér brankářů

Keith Allain

Hráči

Brankáři

Ty Conklin (Edmonton), Rick DiPietro (NY Islanders), Robert Esche (Philadelphia)

Obránci

Chris Chelios (Detroit), Derian Hatcher (Detroit), Ken Klee (Toronto), Brian Leetch (Toronto), Aaron Miller (Los Angeles), Jordan Leopold (Calgary), Brian Rafalski (New Jersey), Mathieu Schneider (Detroit)

Útočníci

Tony Amonte (Philadelphia), Jason Blake (NY Islanders), Craig Conroy (Calgary), Chris Drury (Buffalo), Bill Guerin (Dallas), Brett Hull (Detroit), Steve Konowalchuk (Colorado), Jeff Halpern (Washington), Jamie Langenbrunner (New Jersey), Mike Modano (Dallas), Jeremy Roenick (Philadelphia), Brian Rolston (Boston), Brian Smolinski (Ottawa), Keith Tkachuk (St. Louis), Doug Weight (St. Louis)

šipka Použité zdroje: World Cup of Hockey 2004
šipka Počet shlédnutí článku: 322694


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist