Stránky o klubu NHL

Článek 17.4. Krutá pravda: Stars stojí blízko vyřazení  Kamil Šamulák

Tentokrát se už nekonal žádný zázrak.

Ne že by se o něj Stars nepokoušeli.

Poté, co ke konci první třetiny opět prohrávali (již počtvrté v řadě), se jim znovu podařilo vrátit se do zápasu, v třetí třetině vyrovnali a po celé prodloužení byli lepším týmem.

Nepodařilo se jim však vstřelit vítěznou branku a to znamená, že Stars jsou teď jednu porážku od vyřazení z playoff.

O výsledku utkání rozhodl v šesté minutě druhého prodloužení nováček Marek Svatoš, jehož střela zápěstím prošla do branky nad Turcovým levým ramenem. Colorado se tak v sérii hrané na čtyři vítězství dostalo do vedení 3:1.

"Dostali jsme se do těžké situace, ale ne do beznadějné. Již jednou jsem zažil, že jsme v sérii prohrávali 3:1 na zápasy a nakonec jsme stejně sérii dokázali vyhrát."
Pierre Turgeon, střední útočník Stars

Dallas však nemá historii na své straně. Vyhrát za tak nepříznivého stavu série tři utkání v řadě, k tomu dva na cizím ledě, se podařilo pouze málo klubům. Stars se ocitli v podobné situaci ve své historii už 10-krát, ani jednou se jim však nepodařilo sérii zvrátit, ba dokonce ani jednou se jim nepodařilo dovést takto špatně rozehranou sérii k sedmému utkání. V dlouholeté historii NHL se takový kousek podařil pouze v devatenácti případech, devětkrát za situace, kdy bylo třeba vyhrát dva utkání venku.

Jistý precedent tu ale je: minulý rok vedlo v prvním kole Colorado nad Minnesotou již 3:1 na zápasy, sérii však nedokázalo dovést do vítězného konce a dál postupovala Minnesota.

"Všichni v týmu cítíme, že za naše výkony jsme si zasloužili lepší výsledek. Nedá se však nic dělat, situace je taková, jaká je. V každém utkání jsme
sahali po vítězství, vyšlo to však pouze jednou."

Mike Modano, centr Stars

Stars zatím v žádném utkání po první třetině nevedli, pokaždé museli dotahovat vedení Lavin. Za celou sérii Stars vedli pouze 4:36 minut.

"Nemůžeme si dovolit pustit každý zápas tým jako Colorado do dvoubrankového vedení."
Dave Tippett, trenér Stars

Colorado je prvním týmem od roku 1995 (New York Rangers), kterému se ve čtyřech zápasech playoff po sobě podařilo v první třetině skórovat vždy alespoň dvakrát.

První třetinu čtvrtého zápasu série rozhodly speciální formace Avalanche.

Coloradu se podařilo poprvé skórovat při vyloučení Billa Guerina. Jen sedm sekund před koncem přesilovky dorazil Blakeovu střelu do sítě bekhendovým pokusem Milan Hejduk. Turco byl bezmocný. Stars měli příležitost odpovědět ani ne po pěti minutách, když zahrávali přesilovku. Inkasovali však podruhé.

Joe Sakic se v oslabení utrhl do brejku dva na jednoho poté, co se mu podařilo na modré obrat o puk Sergeje Zubova. Modano rychlým pohybem dostihl a pokryl Milana Hejduka, čímž přinutil Sakica ke střele. Turcovi proklouzla střela pod betony.

"Celou sezónu se mi v první třetině moc nedařilo, v následujícím utkání však bude hodně důležitá a budu si s tím muset poradit."
Marty Turco, brankář Stars

Turco zápas zakončil 18-ti úspěšnými zásahy, Aebischerovi statistici napočítali celkem 41 úspěšných zákroků !!! a zcela jednoznačně tak Turca svým výkonem zastínil. Stars od druhé třetiny postupně stupňovali svůj tlak, vyhrávali téměř každý souboj při hrazení, aktivním forčekingem nutili soupeře k chybám.

Tím si vytvořili spousty brankových příležitostí, Aebischer jim však z žádné nedovolil skórovat. Stars v první třetině skórovali při dvojnásobné přesilovce, vyrovnat se jim podařilo v polovině třetí třetiny, kdy si Turgeonova střela zápěstím našla od brusle Boba Boughnera cestu do Aebisherovi svatyně.

Dallas v prodloužení Colorado přehrál i přestřílel, ale zápas nakonec ukončil coloradský Svatoš, který se uvolnil v prostoru levého kruhu pro vhazování. Aby Stars sérii opět vrátili na dallaský led, musí v sobotu bezpodmínečně vyhrát.

šipka Autor článku: Richard Durrett)
šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 350502