Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 14.3. Doug Armstrong je se změnami spokojen  Kamil Šamulák

Generální manažer týmu Stars Doug Armstrong je sám se sebou spokojen. Podařilo se mu totiž splnit všechny úkoly, které si před uzávěrkou přestupů předsevzal. Posílil tým přesně na těch místech, která si vytyčil.

A to tak dobře, jak jen mohl.

Ono to opravdu vypadá, že Stars splnili všechny úkoly, které si před uzávěrkou přestupů (9. března 2004) stanovili, aniž by podstatně zasáhli do chemie týmu, který je horkým favoritem na zisk Stanley Cupu. Navíc se jim podařilo do týmu přivést tři posily téměř za hubičku. Nemuseli obětovat žádného nadějného mladíka či některý z vysoce ceněných výběrů v prvním nebo druhém kole draftu.

Co víc si mohli ještě fanoušci přát?

"Museli jsme udělat vše, co bylo v našich silách, abychom mohli i nadále konkurovat nejsilnějším klubům NHL. Zároveň jsme museli dbát na to, aby výměny nebyly na úkor budoucnosti. A to se nám podařilo. Ponechali jsme si naše dva výběry v prvním kole letošního draftu (jeden Stars získali od Columbusu), což určitě potěší všechny naše skauty a zároveň jsme se nemuseli vzdát služeb žádného z našich nadějných mladíků. Jak již bylo mnohokrát řečeno, máme letos opravdu silný tým."
Doug Armstrong, generální manažer Dallas Stars

Stars sice neposilovali tak mohutně jako třeba Toronto či Boston, přesto nelze říci, že by byli před uzávěrkou přestupů pasivní. Již minulý týden se Stars posílili o obránce Chrise Theriena, o něco později na soupisku přidali Valerije Bureho. Oba hráče získali výměnou za některé z kol draftu.

Vedení provedenými změnami jen rozšířilo a zkvalitnilo týmovou soupisku, nově příchozí by se měli postarat o to, aby se bojovná jiskra, který tým v posledních zápasech zdobí, nevytratila.

Koneckonců, Armstrong se pokoušel jen o to, aby si tým uchoval šanci na co nejlepší vystoupení ve vyřazovacích bojích.

Generální manažer Stars Doug Armstrong řekl, že ještě před uzávěrkou přestupů (ve dvě hodiny odpoledne) se bude snažit přivést do týmu jednoho kvalitního beka.

"Jsme spokojeni (já a Tippett) se směrem, kterým se tým teď ubírá. Během posledních dvanácti týdnů se tým hodně semkl a my pevně věříme tomu, že tento stav vydrží až do konce sezóny. Myslím, že mohu klidně říci, že máme hodně kvalitní tým. Necítili jsme, že tým potřebuje naléhavě posílit. Ani jsme
o to neusilovali. Jen jsme chtěli rozšířit soupisku o několik kvalitních hráčů. Věřím tomu, že tento tým má na to, aby se letos dostal hodně daleko. Možná až na samotný vrchol."

Doug Armstrong, GM Dallas Stars

Teď v úterý Hvězdy podepsaly smlouvu s volným agentem Lubomírem Sekerášem. Hbitě tak reagovali na zranění Johna Erskina, který bude mimo hru až do konce sezóny.

Pětatřicetiletý Sekeráš (183 cm, 83 kg) hrál dosud nejvyšší švédskou soutěž za tým Sodertalje. Ve třicetitřech utkáních zaznamenal 17 bodů za čtyři góly a 13 nahrávek. Předešlé tři sezóny strávil Sekeráš v klubu Minnesota Wild

Široká a zároveň kvalitní soupiska. To bylo to, oč tým při výměnách usiloval.

"Teď máme v kádru osm velice zkušených beků. Pokud chcete jít v playoff daleko, je velmi důležité mít na každém postu kvalitní náhradu. A tu my teď máme."
Doug Armstrong, GM Dallas Stars

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com
šipka Počet shlédnutí článku: 360833


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist