Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 9.1. Stars poslali Tugnutta na farmu  Kamil Šamulák

Ron Tugnutt

Náhradní brankář Stars Ron Tugnutt prohlásil, že byl umístěn na waiver listinu a že je připraven odletět do Chicaga, aby se tam připojil k týmu Utahu, jež je farmou Dallasu Stars.

Šestatřicetiletý Tugnutt byl umístěn na waiver listinu již v pondělí. O tomto kroku dallaského vedení se však dozvěděl až o den později, na úterním tréninku. Protože o něj žádný z klubů NHL neprojevil zájem, byl poslán na farmu do Utahu. Další z brankářů Mike Smith už trénuje ve Friscu s prvním týmem.

Bohužel, generální manažer Doug Armstrong nebyl k zastižení a tak se prozatím budeme muset obejít bez jeho komentáře.

"Musím především chytat a na farmě k tomu dostanu příležitost. Vedení cítilo, že potřebuji hrát a asi proto mě poslali dolů. Možná, že už to mělo přijít dříve, ale na druhou stranu jsem nepůsobil v týmu žádný rozruch a vedení asi nechtělo nalomit týmového ducha."
Ron Tugnutt, brankář Stars

Tugnutt dále řekl, že se letos již dvakrát uvažovalo o jeho odeslání na farmu, aby se v rezervním týmu rozchytal. V obou případech Tugnutt vedení sdělil, že se cítí dobře, že mu stačí trénink a že je připraven kdykoli chytat.

"Myslel jsem, že když se Turcovi na začátku sezóny moc nedařilo, dostanu
více příležitostí. Možná, kdybych dostal více šancí a podařilo se mi pár utkání, získal bych u trenérů více důvěry. Teď si jen musím zachovat pozitivní přístup k věci, dobře chytat a dokázat vedení, že do prvního týmu patřím."

Ron Tugnutt, brankář Stars

Tugnuttův základní plat činí letos 1,8 mil. dolarů. K tomu obdržel na začátku sezóny bonus ve výši 1 mil. dolarů, který byl dojednán už při jeho působení v týmu Columbusu. Právě tam podepsal Tugnutt čtyřletou smlouvu, která je platná i v Dallasu. Blue Jackets se i nadále určitou částkou podílejí na Tugnuttově honoráři.

šipka  Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 357175


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist