Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 8.12. Zlé chmury jsou pryč, Modano bude hrát  Kamil Šamulák

Přestože byl zasažen holí do oka, nemíní Modano používat obličejový kryt

Mike Modano

Mike Modano prohlásil, že se cítí v pořádku a je připraven nastoupit do čtvrtečního utkání Stars proti Los Angeles.

Modano byl zasažen do obličeje hokejkou Alexandra Frolova na začátku druhé třetiny nedělního utkání proti Los Angeles. Zákrok přišel zezadu v době, kdy měl nic netušící Modano nabrusleno do útočné třetiny Kings. Okamžitě se sesunul na led a ležel na něm tak dlouho, dokud mu Dave Surprenant (asistent trenéra) společně s dvojici spoluhráčů nepomohli vstát a dostat se na střídačku.

Ve zbytku utkání se na ledě již neobjevil. Modano ze souboje odcházel se zlomeným nosem, který si vyžádal šest stehů, a odřeninou rohovky pravého oka. Naneštěstí ani jedno ze zranění nebylo nikterak vážné.

"Je to hrozný pocit, když hůl směřuje na vaše oko. Mé vidění bylo po celou noc rozestřené, ráno jsem se však už cítil v pohodě a oko bylo v pořádku."
Mike Modano, kapitán Stars

I přes tento incident nemá Modano v úmyslu začít používat čelní kryt. Nemyslí si, že by ho před podobnými nepříjemnými situacemi uchránil.

"Každý si obléká na sebe jen to, v čem se cítí pohodlně, v čem se mu dobře hraje a co mu dodá sebevědomí. Rozhodl jsem se, že čelní kryt nebudu používat. Je totiž velmi těžké si na něj zvykat v polovině sezóny. Pro takovou věc se musíte rozhodnout v létě."
Mike Modano, kapitán Stars

Generální manažer Stars Doug Armstrong doufá, že zranění oka, které utrpěli krátce po sobě Philippe Boucher a Mike Modano, přinutí více hráčů Stars používat obličejový kryt.

"Mělo by se dělat vše pro to, aby hráči na ledě byli v co možná největším bezpečí. Podívejte se, jak je to s helmami. Všichni hráči je mají, používají je již odmala, jsou na ně zvyklý a proto nemají žádný problém je nosit. Možná že podobná situace nastane i s obličejovými kryty."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

šipka  Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 296039


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist