Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 24.11. Tým opustil Robidas, náhradou přišel Jon Klemm  Kamil Šamulák

Jon Klemm

Prohrávání není příjemné.

Přinejmenším pro generálního manažera Stars Douga Armstronga, což prokázal v pondělí ráno, kdy provedl výměnu, která by podle jeho slov měla nastartovat tým k lepším výkonům a dát zapomenout na sedmizápasovou sérii bez výhry.

Výměna, pro Stars v letošní sezóně první, poslala obránce Stephana Robidase společně s druhým kolem draftu 2004 do Chicaga Blackhawks za obránce Jona Klemma a čtvrté kolo draftu 2004.

V Klemmovi Stars získávají dobře stavěného obránce (188 cm, 91 kg), který společně s hráči Colorada již dvakrát vyzdvihl nad hlavu Stanley Cup. V posledních třech sezónách ve službách Černých jestřábů zastával Klemm funkci asistenta kapitána. Do Chicaga podepsal v létě roku 2001 jako volný agent.

Během své kariéry odehrál Jon Klemm v NHL zatím 579 utkání, v nichž si připsal do kanadského bodování 122 bodů (35 branek a 87 nahrávek), na trestné lavici strávil 318 minut.

Klemm nepřišel do Dallasu kvůli svým statistikám. Ty nijak zářné nejsou. Za jeho příchodem je třeba hledat snahu o zpevnění obranných řad mimořádně zkušeným hráčem.

"Přináší naším obranným řadám potřebnou pevnost a odolnost. A má nezměrné zkušenosti. Potřebujeme náš tým zpevnit a začít u obrany se nám jeví jako ta nejlogičtější varianta."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

Při hodnocení posledních několika utkání viděl Armstong největší problém mužstva v neschopnosti vstřelit první gól utkání. Pouze dvakrát v posledních sedmi zápasech (ani v jednom Stars nevyhráli) dokázalo mužstvo skórovat dříve než protivník. Armstrong cítil, že to má hodně co dělat s obranou, že to není problém špatné ofenzívy.

"Stále jsme se museli vyrovnávat s jednobrankovým deficitem. Statistiky nelžou. Týmy, které vstřelí první branku utkání a týmy, které jdou do třetí třetiny s vedením, vyhrávají. Prohrávat po pěti minutách 1-0 v každém utkání je recept na to, jak mít úspěšnost vítězství pod 50%."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

Pro Klemma, který zažívá svůj první trejd v kariéře, hovořilo i to, že vedení Stars byl důvěrně známý.

Jako dlouholetý člen mužstva Colorado Avalanche zažil obě finálové bitvy Západní konference mezi Stars a Avalanche v letech 1999 a 2000. V těchto bojích poznal, že Stars jsou velmi kvalitním týmem.

"Přicházím do prvotřídního týmu, který touží po vítězstvích. Ještě když jsem hrál v Coloradu, odehráli jsem se Stars spoustu nádherných bitev ve vyřazovacích bojích, takže vím, čeho je tento tým schopen."
Jon Klemm, nová akvizice Stars

Klemm dále pověděl, že by nemělo být žádných pochyb o tom, jakou roli bude v týmu zastávat. Samozřejmě to bude stejná role, jakou hrál u Blackhawks, kde byl častokrát na ledě v kritických momentech utkání.

"Jsem defenzivním obráncem, v tom jsem opravdu dobrý. Zaměřuji se především na to, aby jsme neinkasovali. Nejsem žádnou blýskavou hvězdou, mým úkolem je pomáhat týmu co nejméně inkasovat."
Jon Klemm, obránce Stars

Pravé křídlo Scott Young je jediným hráčem Stars, který se s Klemmem už zná. Hráli totiž spolu již v Coloradu.

Podle něj se Klemm do týmu Stars dobře hodí.

"Zapadl by dobře kdekoli. Je to houževnatý kluk s dobrým hokejovým myšlením. Důkazem toho je, že určitou dobu v Coloradu nastupoval na křídle jednoho z útoků. Tehdy bylo v týmu hodně silných obránců a scházeli dobří útočníci. Je to skutečně dobrý hráč. Takový, který by se hodil každému týmu."
Scott Young, pravé křídlo Hvězd z Dallasu

Klemmův nový kouč Dave Tippett také nešetří chválou.

"Je to vítězný typ, hraje velmi dobře v defenzívě, nepouští se často na výlety k brance soupeře. Při hře s pukem je uvážlivý a umí s ním dobře naložit."
Dave Tippett, hlavní trenér Stars

Pochopitelně nadbytečným v týmovém scénáři se stal Stephane Robidas. Hráč, který během nedlouhého působení u Hvězd zanechal dobrý dojem.

Armstrong na tiskovce sdělil, že Robidas nebyl v žádném případě viníkem špatné hry Stars v několika posledních utkáních a za jeho výměnou nestály jeho individuální výkony.

Byl jen jednoduše čas provést nějakou změnu.

"Je důležité upozornit, že Stephane Robidas nebyl příčinou našich špatných výsledků. Za těmi stojí špatná hra celého týmu, všech jeho hráčů. Stephane Robidas je prostě jen obětí špatné hry celého týmu. Touto výměnou se jen pokoušíme posílit naši defenzívu. Cítíme, že hráči tady jsou sami schopni vytáhnout tým z krize."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, šipka Počet shlédnutí článku: 357183


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist