Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 26.10. Dallas a Toronto připravují výměnu  David Brunclík

Budou Bill Guerin a Richard Matvichuk vyměněni do Toronta?

Bill Guerin

Na Spector's Hockey se objevila spekulace o tom, že Dallas Stars a Toronto Maple Leafs připravují výměnu.

Cílem Dallasu je prý zlepšit žalostné výkony týmu Hvězd a také snížit rozpočet, který se každým rokem zvětšuje. Ačkoli prý tato výměna bezprostředně nehrozí, jsou zde zmíněna jména Richarda Matvichuka a Billa Guerina, otázkou zůstává, zda si je může Toronto v současné situaci dovolit.

Generální manažer Toronta John Ferguson jr. se nechtěl k této spekulaci vyjádřit, jen poznamenal, že je se současným kádrem Maple Leafs spokojen a že by nerad přišel o nějaké mladší hráče.

Obecně se má zato, že k mání jsou Robert Reichel, Darcy Tucker či Tie Domi. O Domiho se Dallas zajímal v létě 2002, kdy byl volným agentem. Tie Domi před nedávnem prohlásil, že raději pověsí brusle na hřebík, než aby hrál jinde než v Torontu, takže jeho příchod do texaského týmu se mi nezdá pravděpodobný.

Robert Reichel hraje na postu centra a těch mají v Dallasu dostatek a jeho plat 3,5 mil dolarů ročně je určitě taky na překážku. Navíc, kdyby Dallas po Reichelovi toužil, už dávno jej mohl získat, neboť Reichel byl v létě k dispozici velmi levně a při waiver draftu jej mohl Dallas získat dokonce zadarmo.

Darcy Tucker by se tak mohl stát tím, kdo případně do Dallasu zamíří. Dalším možným kandidátem by mohl být Owen Nolan, který se v Torontu nemůže naplno prosadit a zůstává za očekáváním. Přes léto byl taktéž k dispozici obránce Brian McCabe.

Z hlediska Toronta by dávala tato výměna smysl, neboť Richard Matvichuk hrál dlouhá léta s Eddie Belfourem, a tak jejich spolupráce by určitě byla pro tým z Toronta přínosem.

Je zde však příliš mnoho otázek, tak například: Mohli by Leafs sáhnout po Pierru Turgeonovi? Mají Hvězdy zájem o Darcy Tuckera? Chtěli by Stars v týmu Owena Nolana? Vymění Stars svého momentálně nejproduktivnějšího hráče? Nebylo by pro Dallas příliš riskantní přijít o třetího beka během dvou měsíců?

šipka Použité zdroje: Spector's Hockey
šipka Počet shlédnutí článku: 354451


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist