Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 19.10. Tugnutt je připraven čekat  Kamil Šamulák

"Na svou příležitost budu letos lépe připraven" - Ron Tugnutt

Ron Tugnutt

Být brankářskou jedničkou týmu vyžaduje především trpělivost, sebevědomí a špatnou paměť.

Pokud jste náhradním gólmanem, potřebujete všechny výše uvedené vlastnosti v mnohem hojnější míře. Ale především musíte být hodně trpělivý.

O tom, že není snadné být trpělivým, vám může hodně povědět Ron Tugnutt.

Tugnutt, který už druhý rok zažívá roli Turcova náhradníka, připouští, že minulou sezónu se několikrát podíval na rozpis utkání a zaškrtával si v něm utkání, ve kterých by mohl nastoupit. Letos to prý již dělat nebude. Namísto toho bude pilně trénovat a čekat na to, až mu dá trenér příležitost.

"Bylo pro mně hodně těžké nenastupovat minulou sezónu do každého zápasu. Zároveň však bylo hodně vzrušující pozorovat Marty Turca při jedné z nejlepších brankářských sezón v historii NHL. Jeho výborná hra však snižovala mé šance na to, že si pořádně zachytám. Bylo velmi podivné usedat na lavičku s vědomím, že jsem jenom náhradním brankářem."
Ron Tugnutt, brankář Stars

I díky tomu Tugnutt změnil svůj přístup k mnoha věcem. Smířil se s úlohou náhradního brankáře, ale zároveň se rozhodl dokázat, že je schopen kdykoli za Turca zaskočit a být týmu náležitě užitečný. Během 17 utkání minulé sezóny, kdy Turco nemohl hrát vinou zranění kotníku, za něho zaskakoval právě Ron Tugnutt a dosáhl následující bilance: 7 výher, 7 proher, 3 remízy a průměr obdržených branek na utkání 2,59.

"Nebyl jsem šťastný z toho, jak se věci minulou sezónu vyvinuly. Tentokrát
se však již nenechám ničím otrávit. Nevím, kolik sezón mám ještě před
sebou, ale chci si užít každou z nich. Stále věřím tomu, že jsem dobrý brankář a že umím chytat. Každý si musí svůj start v zápase nejdříve zasloužit a já chci ukázat, že i já si zasloužím chytat."

Run Tugnutt, náhradní gólman Stars

Tippett stále neřekl, kdy dá Tugnuttovi první letošní příležitost. Mohl by ho však postavit do zápasu na konci října, kdy Stars cestují do Detroitu a Columbusu a odehrají dva zápasy ve dvou dnech. Nebo možná v listopadu, kdy budou Stars hrát dvakrát za sebou doma proti Nashvillu.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 322659


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist