Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 18.10. Miettinen válí i nadále  Kamil Šamulák

Antti Miettinen

Bylo hodně obtížné nebýt nadšen výkony mladého finského talentu Antti Miettinena během jeho hvězdného vystoupení v průběhu měsíc trvajícího tréninkového kempu Stars.

Z porce 82 zápasů základní části mají Stars odehrány teprve dva, ale i tak je stále obtížnější přehlednout jeho talent. Když se tým Stars v utkání proti Nashvillu začal za výsledku 1:1 trápit a nevěděl jak dál, byl to právě Antti Miettinen, kdo mu ukázal cestu. Po skvělé poziční hře Billa Guerina, který odstavil protivníkova obránce, se šikovnému Finovi otevřela zcela volná cesta k soupeřově brance.

Po dvou rychlých krocích se ocitl sám před brankářem Predators Tomášem Vokounem a nezadržitelně skóroval. Stars vedli 2:1.

Bam. Konec.

Antti Miettinen

Měl by být zmíněn ještě přesilovkový gól Mika Modana na 3:1, ale zápas byl již rozhodnut po Miettinenově gólu. Po něm již Trashers neměli sílu utkání zvrátit či alespoň vyrovnat.

"Odehrál velmi dobrý zápas. Dvakrát šel sám na brankáře. Myslím, že z první příležitosti se hodně poučil a podruhé to již nemohlo skončit jinak než brankou."
Dave Tippett, trenér Stars

A také že to jinak neskončilo. Částečně i zásluhou Billa Guerina -- který odstavil posledního obránce Predators -- a ponechal tak Miettinenovi možnost jít na Vokouna úplně sám, nikým neobtěžován.

Ale ani tak, dle vyjádření Miettinena, nebylo jisté, zda to celé skončí gólem.

Skončilo. A tento gól se ukázal rozhodujícím.

"Guerin výtečně odstavil obránce a tím pro mě vytvořil volnou cestu k soupeřově brance. Většinou na gól potřebuji pět šancí. Ve Finsku jsem se dostával do brejku v každém zápase. Ale asi jen každý pátý končil brankou. Nejsem totiž příliš spolehlivým střelcem."
Antti Miettinen, nováček v dresu Stars

Ocenění však nezaslouží jen Miettinen, který naplnil pověst střelce, ale i celý tým Stars. Ten totiž nic nedal na to, že se mu venku proti Predátorům už dlouhou dobu nedaří a dokázal vyhrát.

Vskutku, Dallas prohrál v Gaylord Entertainment Center (domácí aréna Nashville Predators) poslední čtyři utkání a v posledních několika sezónách se mu v Music City proti domácím moc nedařilo.

Tak tomu však již nebylo o sobotní noci, i díky Miettinenově brance, a Stars se konečně podařilo v Nashvillu urvat vítězství. Skóre zápasu uzavřel v přesilové hře Mike Modano po nechytatelné pumelici.

Stars se v zápase dostali do vedení brankou Pierra Turgeona na konci první třetiny. Vyrovnání na 1:1 přišlo v druhé třetině z hole Marka Židlického, který skóroval v přesilové hře.

Byl to však poslední gól z holí nashvillských Predátorů, ačkoli potom zahrávali ještě nespočet přesilovek. Stars obdrželi v zápase celkem patnáct trestů, celkově 36 trestných minut, a nabídli tak Predators osm přesilových her.

To, že Stars inkasovali z tak velkého počtu soupeřových přesilových her pouze jednou, je především zásluha dobře zvládnuté hry v oslabení. Ty mají v Dallasu už dlouho secvičeny skvěle.

"V oslabeních jsme dnes odvedli kus poctivé práce. A to jsme potřebovali, neboť jsme se nechávali zbytečně často vylučovat, což mohlo Predátory vrátit do hry."
Dave Tippett, trenér Stars

Nevrátilo. Nashville totiž nedokázal nabízené příležitosti využít.

Stars tak mají po dvou odehraných zápasech na svém kontě dvě vítězství.

"Jsem velmi rád, že jsme zde dokázali zvítězit. Slyšel jsem totiž, že Dallas měl v poslední době v Nashvillu velké problémy. A že se mu tady už dlouho nepodařilo vyhrát."
Antti Miettinen, finský nováček v řadách Stars

Vícekrát už to neuslyší.

šipka Použité zdroje: Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 360825


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist