Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 22.8. Richard Matvichuk prohrál arbitráž   Radek Štolpa

Richard Matvichuk

Richard Matvichuk dlouholetá opora Minnesoty North Stars a posléze Dallas Stars, podstoupil ve čtvrtek arbitrážní řízení před nezávislým soudcem Rolfem Valtinem.

"Jsme rádi, že máme arbitrážní proces za sebou a Richarda máme pod smlouvu pro příští sezónu. Akceptujeme rozhodnutí arbitra jakožto neutrální osoby."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

Matvichukovi letos skončila čtyřletá smlouva, kterou podepsal před započetím sezóny 1999/00. Vedení Stars mu nabídlo pouze jednoletou smlouvu, znějící na 2,2 mil.

Tato výše platu je stejná, jakou Matvichuk pobíral v minulé sezóně. Pokud by Matvichukovi nenabídli minimálně tento plat, stal by se volným agentem bez omezení.

Richard se rozhodl tuto nabídku neakceptovat. Jakožto hráč který odehrál v NHL více než pět sezón, má nárok na arbitrážní řízení a také o ně požádal.

Spolu se svým agentem založili většinu argumentů na nové situaci v obraně Dallasu. Stars odešli Derian Hatcher a Darryl Sydor a pro Matvichuka se tak v obraně otevírá větší prostor na ledě. S touto argumentací u nezávislého soudce nepochodili a ten uznal kvalifikační nabídku Stars jako dostatečnou.

Dallas poukazoval na uplynulou sezónu, která zrovna nepatřila mezi Matvichukovy nejvydařenější. V 68 zápasech si připsal 6 bodů, za jeden gól a pět asistencí. Zbývajících 14 zápasů vynechal pro zlomeninu nohy, kterou si způsobil 11. ledna zblokováním střely Dereka Morrise při zápase s Coloradem

"Myslím, že Richard má velkou šanci získat více prostoru na ledě i v kabině. Věříme jeho schopnostem a jsme přesvědčeni, že bude mít dobrou sezónu."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

šipka Použité zdroje: NHL.cz, NHL.com, Dallasstars.com, Dallasnews.com
šipka Počet shlédnutí článku: 354449


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist