Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 27.7. Stephane Robidas prodloužil o rok   Radek Štolpa

Stephane Robidas, autor - NHL.com

Ve čtvrtek oznámilo vedení Dallas Stars, že se dohodlo se Stephane Robidasem na nové smlouvě.

Stephane Robidas přišel do Dallasu na podzim roku 2002 v rámci waiver draftu z Atlanty výměnou za volbu v šestém kole draftu 2003. Ačkoli s ním vedení původně počítalo jako se sedmým obráncem, již v kempu se dokázal dostat mezi prvních šest beků a byl jedním z nejpříjemnějších překvapení v Dallasu v sezóně 2002/03.

"V Montrealu to pro mne nebyla dobrá zkušenost. Musel jsem hrát vlevo a to bylo velmi složité. Když jsem přišel do Dallasu, vše se s přechodem na pravou stranu zlepšilo."
Stephane Robidas

Jeho nedostatkem je poněkud menší vzrůst. Ten však dohání skvělým bruslením, velice dobrou prací s pukem, vysokou herní inteligencí, ale hlavně maxinálním nasazením, zejména při hře u mantinelu.

"Je sice trochu menší, všechno dohání vysokým nasazením. Věříme, že díky získaným zkušenostem z uplynulé sezóny udělá opět krok kupředu."
Dave Tippett

Při svém působení v juniorské lize QMJHL byl v sezónách 1995/96 a 1996/97 zařazen do All Star týmu a v sezóně 1996/97 byl vyhlášen nejlepším obráncem.

Stephane byl draftován v roce 1995 v sedmém kole jako 164. hráč celkově a vybral si ho Montreal Canadiens.

V uplynulé sezóně 2002/03 nastoupil Robidas ke 76 zápasům, v nichž vstřelil tři góly a u dalších třech asistoval. V play - off pak nastoupil ke všem 12 zápasům v nichž si připsal jednu asistenci. Za celou kariéru nastoupil v NHL v dresech Montrealu a Dallasu ke 198 zápasům (10+23).

Trenér s ním počítá na pravou stranu třetí obranné dvojice, kde by vedle něj měl nastupovat Don Sweeney nebo John Erskine. Podle zveřejněných informací by si v nadcházejícím ročníku měl vydělat 727.500 dolarů.

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, Andrewsstarpage.com, Faceoff.com
šipka Počet shlédnutí článku: 357185


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist