Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 11.7. Po stopách Raye Bourqua   David Brunclík

Don Sweeney, autor - NHL.com

Deník The Boston Globe přišel ještě s několika místními rádii jako první s informací, že dlouholetá opora Bostonu, obránce Don Sweeney, je blízko k uzavření roční smlouvy s Dallas Stars. Kolega Raye Bourqua z obrany by tak napodobil jeho odchod na sklonku kariéry z Bostonu do Colorada jen kvůli touze vyhrát Stanlyův pohár.

Smlouva prý ještě není podepsána, dojednávají se prý poslední detaily a 37-letý obránce bude muset ještě úspěšně absolvovat fyzické testy. Ačkoli Sweeney pobíral v minulé sezoně 1 800 000 dolarů, spekuluje se o tom, že v Dallasu by měl pobírat jen 550 000 a při dosažení všech bonusů 600 000 dolarů. Bylo by to snížení platu o 2/3.

Don Sweeney je typem obránce který příliš neútočí a raději zůstává ve vlastním obranném pásmu. Tuhle pojistku ostatně dělal po dlouhá léta Rayu Bourquovi. V loňské sezoně zaznamenal v 67 zápasech 3 góly a 5 asistencí. Na ledě v průměru jen 13 minut, což je důsledek toho, že Boston má několik mladých nadějných obránců. kterým se zkrátka rozhodl dát šanci. A toto je také příčina Sweenyho odchodu z týmu.

I v 37 letech je v dobré fyzické kondici a ačkoli není příliš vysoký, fyzického kontaktu se nebojí. Je to typický příklad obránce, který umí vést mladé hokejisty. A zřejmě tuto roli bude plnit v Dallasu, neboť více příležitostí by měl v obraně dostat Stephane Robidas, John Erskine či Trevor Daley.

Manažer Dallasu Doug Armstrong při příležitosti okomentování těchto spekulací zdůraznil, že Sweeney bude posledním úlovkem Dallasu v moři volných agentů. Škoda. Sergej Fjodorov by byl skvělou posilou. I kdyby kvůli tomu museli odejít Turgeon s Arnottem.

šipka Použité zdroje: The Boston Globe
šipka Počet shlédnutí článku: 354114


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod | odeslat
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist