Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o klubu NHL

Článek 22.6. Draft 2003 - den první   Radek Štolpa

První den vstupního draftu si Hvězdy vybraly Loui Erikssona, Vojtěcha Poláka, Brandona Crombeena a Matta Nickersona

Vojtěch Polák, autor - HC Energie Karlovy Vary

Dallas šel do prvního dne draftu se třemi volbami v prvních třech kolech. V prvním kole mu patřila pozice č. 28, ve druhém kole 33. a ve třetím 99. Hodně dlouho to vypadalo, že si Hvězdy i takto své hráče vyberou. Jen velmi malou chvíli před první volbou vyměnil Dallas 28. místo s Anaheimem za 36. a 54. místo.

Loui Eriksson

První volba Dallasu se tím pádem odsunula do druhého kola, kde si na 33. místě celkově Hvězdy vybraly Švédského útočníka Loui Erikssona. Loui Eriksson je silný na puku a nebojí se tvrdého fyzického kontaktu. Ve své věkové kategorii patří mezi ty nejlepší, které můžete ve Švédsku najít.

Uplynulou sezónu 2002/03 odehrál v juniorském týmu Frolundy, kde nastoupil ke 30 zápasům, v nich si připsal 31 kanadských bodů za 16 branek a 15 asistencí.

Vojtěch Polák

Jako druhý přišel na řadu Vojtěch Polák na 36 místě. Karlovarský forward a člen reprezentační řady Polák - Hudler - Michálek je považován za jednoho z nejlepších střelců v letošním draftu vůbec.

Podobně jako Eriksson je druhým nejvýše vybraným hráčem ve své zemi.

Brandon Crombeen

Jako 54. přišel na řadu Kanadský křídelní útočník Brandon Crombeen a stal se tak třetí volbou Stars. 17-ti letý syn Mike Combreena vyniká především svojí vysokou postavou. Jeho doménou je proto důrazná hra v rozích kluziště a okolo mantinelů. Byl členem národního týmu Kanady, který získal a letošním MS do 20. let zlaté medaile. V 7 zápasech na MS si připsal 5 bodů (1+4).

Matt Nickerson

S magickým číslem 99. se dostal Dallas opět ke slovu a vybral Matta Nickersona. Velký a tvrdě hrající obránce odehrál poslední dvě sezóny v týmu Texas Tornádo a příští rok by měl působit na univerzitě v Michiganu.

Důrazný bek se cítí při hře u mantinelu jako ryba ve vodě a pro tvrdou ránu nejde zrovna daleko. Podle ESPN patří mezi nejdůraznější obránce letošního výběru.

Související články

šipka Použité zdroje: Dallasstars.com, Andrewsstarpage.com, NHL.com, NHL.cz
šipka Počet shlédnutí článku: 350193


  Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist