Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 9.3. V derby favorit nezvítězil  Radek Štolpa

MinnesotaMezi týmy z Dallasu z Minnesoty panuje velká rivalita. Mnozí nemohou zapomenout tehdy severním hvězdám odchod do Texasu. Další zápas těchto rivalů byl k vidění včera v Dallasu. Hosté nastoupili bez Walze, kterého trápí rameno. V brankách obou týmů nastoupily bývalé Belfourovy dvojky. Manny Fernandez a Marty Turco. Šťastnějším se nakonec ukázal být hostující gólman. Ale vše po pořádku.

V první třetině byli všichni hráči nadmíru ukáznění a nikdo nezahřál trestnou lavici. Poprvé se červené světlo rozsvítilo za zády Manny Fernandeze. Po asistenci Sergeje Zubova a Lehtinena se prosadil Pierre Turgeon(11) dorážkou vlastní střely. Domácí vyhráli v první třetině na střely 10:3, ale nedokázali si vytvořit větší náskok. Jak se později ukázalo stalo se jim to osudným.

V deváté minutě druhé třetiny nabídli hosté hvězdám výhodu přesilové hry. Na trestnou lavici usedl Hendrickson za podražení. Jedinou početní převahu v zápase však domácí využít nedokázali. A tak se ve druhé třetině skóre měnilo až v sedmnácté minutě. Tentokrát červené světlo svítilo za domácí brankou. Na trestné lavici seděl Jamie Langenbrunner (sekání) a Jere Lehtinen (držení). Přesilovku 5 na 3 využil Marián Gáborík(22).

"Těžce se o tom mluví. To se prostě nesmí Jeremu stávat. On dal potom gól, ale to pro něj není omluva."
Svěřil se Joe Nieuwendyk

Na začátku dvacáté minuty dostal opět hvězdy do vedení Brenden Morrow(12). Domácí však neudrželi svoje vedení a dovolili Hendricksonovi(9) srovnat na 2:2. Marty Turco vyrazil Laaksonenovu střelu a Kirk Muller již nedokázal Hendricksona zastavit.

"Tento gól nás stál honě sil."
Rick Wilson

Ve třetí třetině šli divočáci poprvé do vedení. Běžela třetí minuta a Brunette(15) dal na 2:3. Hvězdy nechtěli dát svou kůži zadarmo. V osmé minutě se opět prosadila třetí formace. Po přihrávkách Brada Lukoviche a Turgeona se trefil Jere Lehtinen(18) a bylo opět srovnáno.Jere dorazil Turgeonovu střelu. Domácí se však trápili v koncovce a za to je ztrestal Stacy Roest(8) 3:4. Tento gól zlomil hvězdám vaz a již nedokázali odpovědět. V závěrečné power - play zvýšil na 3:5 střelou do prázdné branky Dupuis(11).

"Dallas je na vzestupu a my jsme rádi, že domácí neproměnili všechny svoje šance, protože jich měli opravdu mnoho."
Trenér hostí Jacques Lemaire

Skončilo tak čtyř zápasové období Marty Turca, ve kterém neztratil ani bod.

"S tím se vůbec nezabývám a nečekám že by to vydrželo věčně. Snažím se
jen být připravený na každý zápas". Divočáci měli dnes několik šancí a dokázali je využít."