Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 19.4. 10. místo = ostuda!  Kamil Šamulák

To co se touto sezónou dělo v mém milovaném Dallasu je jedním slovem tragédie. Tým, který dlouhou dobu patřil k těm nejlepším a každoročně od roku 1997 byl jedním z favoritů vyřazovací části, letos totálně propadl.

Potupná desátá příčka v Západní konferenci, která neznamená vstup do bojů o pohár lorda Stanleyho, je na klub, který má ve svém kádru bezpočet hvězd a vyplácí jim vysoké dolárové sumy, blamáží.

Tento neúspěch je dle mého soudu způsoben hlavně neodbornou prací dnes už bývalého generalního manažera Stars Boba Gaineyho. Nákup Pierra Turgeona v době, kdy už v týmu byli dva výborní centři (Mike Modano a Joe Nieuwendyk) byla nehorázná hloupost. Turgeon, ze St.Louis zvyklý na post prvního centra, v Dallasu nedostával dostatek času na ledě, působil v roli centra třetí řady a po takovéto flustraci se není co divit tomu, že jeho výkony byly mizerné.

V době, kdy odešel z klubu Brett Hull a Dallasu tak chyběl jeden nadprůměrný křídelní útočník je nepochopitelné, že Gainey neusiloval o Jaromíra Jágra, jehož gáži by mu určitě u Stars mohli vyplácet a rozhodl se pro Turgeona.

A jestli si myslel, že mezery na křídlech zaplní přestárlý a v poslední době mizerií se prezentující Pat Verbeek a Valery Kamensky( jehož výkony v Rangers byly katastrofální) pak mi nezbývá než si myslet, že nevidí dál než za roh.

V době, kdy šlo situaci zachránit radikální změnou, došlo jen k drobné kosmetické úpravě. Mám tím na mysli změnu trenéra, kdy Kena Hitchcoka nahradil jeho asistent, jenž však byl zastáncem stejného defenzivního stylu jako Hitchcok a na herním projevu Hvězd se tak nic nezměnilo. Ba co víc, Dallas se ještě více začal utápět v defenzivě, což ho stálo postup do Play-off.

Dle mého soudu výše uvedené důvody byly příčinou toho, že se Dallas letos po dlouhé době nedostal do Play-off.

Nezbývá než doufat, že v Dallasu dostanou lidé na hlavních postech rozum, a v létě přitáhnou nějakou opravdovou velkou rybu.

šipka  Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist