Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 10.3. Ruská raketa v Dallasu?  Radek Štolpa

Hvězdy v letošní sezóně měnily zatím jenom malé ryby. Tyto malé obchody by měly být předehrou k nějakému velkému trejdu. Tímto velkým trejdem by mohl být Pavel Bure ostrostřelec z Floridy. Bure je k mání za odpovídající náhradu a Dallas má zájem.

"Pavel Bure je hráč, který nás zajímá."
Jim Liets, prezident Stars

Podle něj byl generální manažer na Floridě a mluvil se svým protějškem.

"Tyhle zprávy nepotvrdím ani nevyvrátím."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

Armstrong však přiznal, že kontaktoval většinu týmů.

"Myslím, že to je náplň mé práce. Nezáleží na tom jestli jsem nový nebo ne, vždy hledám možnosti jak vylepšit svůj tým. Někdy více někdy méně."
Doug Armstrong, generální manažer Stars

Panteři hledají mladé a nadějné hráče a jsou ochotni Bureho obětovat. Jako protihodnota by měli na Floridu odejít Brenden Morrow a Jamie Langenbrunner, plus volba v draftu. Tahle náhrada se ovšem stars moc líbit nebude.

Bure navíc požaduje po Jágrovi druhý největší roční plat v NHL. Právě vysoký plat 10 mil. dolarů snižuje množství zájemců na minimum. Není v lize mnoho mužstev, které by si Bureho mohli dovolit a Dallas mezi ně patří.

Jak by ovšem zapadl do herního systému v Dallasu je velice nejisté. Již ve Vancouveru a na Floridě byl kritizován za svou sobeckou hru a neochotu vracet se do obranného pásma. Je to sice elitní střelec, ale v Dallasu musí bránit všichni. Bret Hull by o tom mohl vyprávět.

Pavel Bure letos ve 52 zápasech zaznamenal 46 bodů (21+25). Při svém působení ve Vancouveru však v sezónách 92-93 a 93-94 dosáhl vždy nejméně 60 gólových zápisů. Celkem jich má na svém kontě 405.

Pavel by podle svého vyjádření nejraději na Floridě zůstal. A co na to vedení panterů?

"Myslím, že by jsme vyměnili každého, kdyby výměna dávala pro tým smysl."
Prohlásil Fletcher

Nic není v této chvíli definitivní. V létě navíc se stanou volnými agenty takoví hráči jako Amonte, Guerin nebo Selanne. Za ně by nemusel Dallas nikoho obětovat a jejich finanční požadavky nepřesahují 8 mil.

šipka  Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist