Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 27.1. Novým trenérem je Rick Wilson  Radek Štolpa

Téměř šest let se vše v Dallasu točilo oklolo systému hry a disciplíny vyžadované Kenem Hitchcokem. V pátek ovšem Ken Hitchcok ukončil svoje působení u hvězd a na jeho místo nastupuje Rick Wilson.

Jedenapadesátiletý Rick Wilson je již 10 let asistentem trenéra v organizaci Dallas Stars. Jeho hlavní náplní práce byli obránci a tak mu nyní přibude i zbytek mužstva.

"Odmítal jsem nabídky odejít jinam. Mám rád
tuhle organizaci a mám rád tuhle práci. Poznal jsem zde spoustu hráčů a měli jsme úspěch. Teď mám příležitost pracovat v nové roli."

Rick Wilson, trenér Stars

Rick Wilson má před sebou nelehkou úlohu. Stmelit rozložený hráčský kádr, dostat se do play - off a pokud možno vyhrát divizi. V této souvislosti vyvstávají otázky o změně herního stylu. Žádné velké změny však nový kouč nechystá.

V rozjeté sezóně by to zřejmě nebylo nejšťastnější rozhodnutí. Hvězdy mají momentálně zrátu čtyř bodů na San Jose, lídra Pacifické divize. Právě vítězství v divizi je klíčem k úspěchu v play - off. Ovšem to se budou muset Stars ještě hodně zlepšit.

"Myslím že náš nejlepší hokej je teprve před námi. Myslím, že takový hokej můžeme z tohoto týmu dostat a že budeme dobrý tým."
Rick Wilson, trenér Stars

Nám nezbývá, než Wilsonovi držet palce. V jeho schopnosti ostatně věří i samotný Hitchcok.

"Jsem pyšný na to, že trenérem bude právě Rick Wilson. Je to sdělení vlastníků, že v Dallasu pracují schopní lidé. Je to skvělá šance pro Ricka a také pro celý tým. Doufám, že jí hráči využijí."
Ken Hitchcock, trenér Stars

Dallas v dosavadním průběhu letošní sezóny nehraje dobře. Vedení uskutečnilo několik hráčských výměn, několikrát se sešli hráči s trenéry a stále nic nepomáhalo. Dalším krokem byla proto výměna trenérů. Pomůže tato změna konečně k lepším výsledkům? První velké účtování přijde před Play - off.

šipka  Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist