Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 7.1. Stars v polovině  Radek Štolpa

Máme za sebou právě polovinu sezóny a tak je čas pro bilancování dosavadních výsledků a výhled na další polovinu soutěže. A začít můžeme hned na konci minulé sezóny. Dallas v play - off vypadl se St. Louis ve druhém kole, když v prvním se docela natrápil s Edmontonem. Vedení se rozhodlo pro razantnější změny v kádru. Smlouva nebyla prodloužena bombarďákovi Hullovi , do Columbusu odešel Grant Marschall a do St. Louis Mike Keane.

Letní posílení

A posil přišlo docela dost. Pierre Turgeon je zřejmě nezvučnějším jménem. Následuje Donald Audette, Pat Verbeek, Jyrki Lumme, Rob Dimaio a Valerij Kamensky. Pierre Turgeon a Audette měli odlehčit Miku Modanovi a Joe Nieuwendykovi při obstarávání bodů.

Turgeon se učí bránit

S Turgeonem(C) zřejmě trenéři počítali do středu druhé formace. Elitní centr St. Louis měl velkou měrou pomoci nahradit body Golden Bretta. Pierre však naděje do něj vkládané vůbec neplní. Dallas hraje odlišným herním stylem a adaptace pro něj nebyla vůbec jednoduchá. Aby toho nebylo málo, tak se koncem října zranil a vynechal dvanáct zápasů.

Než se vrátil na led zastoupil ho Joe Nieuwendyk. Nutno podotknout, že celkem úspěšně. Je totiž ve druhé lajně jako doma. Když se Turgeon vrátil zbyla na něj třetí lajna a "time on ice" pro ni vyhrazený. Na něco takového není Pierre z St. Louis zvyklý. A tak postupně upadá do většího a většího útlumu. Ke dnešnímu dni neskóroval v 15 po sobě jdoucích utkáních. To nepamatuje ze celou svou kariéru. Když to sečteme s absencemi, dostaneme téměř 30 zápasů bez gólu.

Dalším v pořadí je Donald Audette(PK). Začal v první formaci s Modanem a Jere Lehtinenem. A také od něho se očekával větší bodový přísun než předváděl. Ve 22 zápasech se trefil čtyřikrát. Další příležitost již nedostal.

Ručínský v Dallasu

Vedení se rozhodlo provětrat kabinu a poslalo ho s Van Allenem(C) do Monteralu výměnou za Martina Ručinského(LK) a Bruneta(LK). Před výměnou měl Dallas tolik centrů jako zřejmě nikdo v lize. Ken Hitchcok už prostě má takovou úchylku mít v mužstvu spoustu centrů. Jak se zdálo, výměna s Montrealem prospěla oběma mužstvům. Jenže Audette se zranil a Ručinský po dobrém začátku polevil.

Perspektiva Ručinského v Dallasu se mi nejeví jako nikterak růžová. Jednak v Dallasu musí více myslet na zadní vrátka a navíc v létě bude volný agent. Martin se nikterak netají svým úmyslem zahrát si s Reichlem v jednom klubu. Pochybuji o tom, že by šel "Albi" do Dallasu, natož potom aby o něj mělo vedení zájem. Centrů je v Dallasu už teď až až.

Lumme skončil hodně brzy

Jyrki Lumme(O) kapitola sama pro sebe. Stars do něj vkládaly velké naděje. Chtěli s jeho pomocí snížit zatížení čtyř klíčových beků. Jenže Lumme měl bez rodiny v Dallasu velké problémy, které se přenášely na led. Jednu chvíli dokonce odletěl do Evropy. Jak se vrátil, balil kufry směr Toronto za Dave Mansona. Manson si drží svůj standart a s Lummem se nedá porovnávat. Když jsme u těch obránců. Hitchcok loni zkoušel dvojice Sergej Zubov - Derian Hatcher a Sydor - Matvichuk. Jeho experimentování ovšem nepřineslo žádný převrat a tak se vrátil k původní variantě Richard Matvichuk - Hatcher, Darryl Sydor - Zubov.

Velkým zklamáním jsou výkony Valerije Kamenského(LK). Nutno dodat, že již delší dobu. Neskutečně se natrápí na vstřelení byť jediné branky. U jeho nákupu přiznal Ken Hitchcok velkou chybu. Tohle považuji za doslova nehoráznost. V lize jezdí spousta mladých kluků, kteří by si za 1,2 mil. strhali ruce. Jestliže někoho beru za milion, už si to trochu rozmyslím. Tři trefy, kterými se pyšní má i mladý Sim s třetinovým platem a budoucností před sebou.

Verbeek zpět na místě činu

Pat Verbeek, stará osvědčená kvalita, se vrátil zpět na místo činu. Od něj se zřejmě mnoho neočekávalo. Pat si drží svůj standart.

Belfour se trápí

A jsme u gólmanů. Trenér slíbil před letošní sezónou větší počet zápasů pro Marty Turca. Svůj slib zatím plní. A nutno podotknout, že mu to Ed Belfour nijak extra neztěžuje. Zatím se totiž nepotkal s dobrou formou. Ed bude v létě volný, uvidíme jak to s ním dopadne.

Trocha statistiky

Když se podíváme na čísla, zjistíme že Dallas vstřelí v jednom zápase v průměru o 0,23 méně gólu než loni a o 0,35 gólu více inkasuje. To je o 0,58 gólu na zápas pasivnější bilance než loni. V úspěšnosti hvězdy klesly o téměř 9%.A to je docela dost. Týmová chemie zatím moc nefunguje. Do jindy celkem stabilního kádru přibilo dost nových tváří. Dallas hraje svůj systém a zapracování není jednoduché. Dallas také na podzim nedokázal dotáhnout dobře rozehrané partie do vítězného nebo alespoň remízového konce. Právě vysoká úspěšnost v prodlouženích loni zdobila Stars.

Tyto výsledky zřejmě očekávali jenom největší pesimisti. Pokud bude Dallas pokračovat ve svých výkonech, bude mít na konci základní části 86 bodů a to je zatraceně málo. Souhra by se měla ve druhé polovině zlepšit a Stars prostě musí být úspěšnější. Jinak se v létě budou dít velké věci.

Zlepší se Stars i letos?

Loni přišlo ve druhé polovině soutěže zlepšení a Hvězdy předstihly na čele divize Žraloky. Letos jsou však Žraloci lepší a na Hvězdy zle dotírají kojoti z Phoenixu. Zlepší se Hvězdy i letos? Nebo se bude před play - off trejdovat? Pokud Dallas nevyhraje divizi může mít velké problémy se do play - off vůbec dostat.

šipka  Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist