Dallas Stars czDallas Stars cz
Neoficiální české stránky Dallas Stars, klubu NHL
Hledání

Článek 28.12. Hvězdy které nezáří  Radek Štolpa

To, že se marodka vyprázdnila značí jednu velice zajímavou věc. Řekli by jste si, že teď je Dallas v optimální sestavě a měl by předvádět ty nejlepší výkony. Ty by se měly stát měřítkem pro vyhlídky do play - off. Ovšem jaksi se to zatím nedaří. Hvězdy mají jeden z nejvyšších rozpočtů v lize a tak musejí povinně pomýšlet na příčky nejvyšší.

Hned v prvním zápase v kompletní sestavě se měli hráči možnost předvést před domácím publikem (jemuž letos velkou radost nedělají). Soupeř byl také jeden z nejtěžších Colorado Avalanche.

Vítěz Stanley Cupu se rozjíždí pomaleji, tak jak se na správného obhájce sluší a patří. Jeho stoupající formu pocítily i Hvězdy a na domácím ledě mu nedokázaly vsítit ani branku. Domácí vystřelili na Patrika Roa celkem 31 střel. Roa je všechny i s pomocí brankové konstrukce zneškodnil. Připsal si historickou pětistou výhru v kariéře a rovnou s čistým kontem.

Jeho protějšek v domácí brance, čerstvý olympionik Ed Belfour kryl pouze 13 střel z 15. Myslím, že právě zde začíná být patrný rozdíl mezi jednotlivými mužstvy. Belfour stále nemůže ve svých statistikách dosáhnout na úspěšnost zásahů 90%.

A tak dostává stále více šancí mladý Marty Turco (91,2%). Právě kvalita gólmanů bude v play - off rozhodovat. Dvě střely z patnácti v síti je opravdu dost špatná bilance a nic na tom nemění ani fakt, že zrovna Milan Hejduk je jedním z nejefektivnějších střelů v lize.

Dalším problémem je hra útoku. V létě volný agent Pierre Turgeon se stále nemůže prosadit. Jeho adaptace na odlišný herní styl je, zdá se komplikovanější, než by si sám představoval. Také pozice centra třetí formace není to, na co byl v St. Louis zvyklý. Ovšem v Dallasu je jasná hierarchie. První řada Mike Modano a druhá řada Joe Nieuwendyk.

A tak na Turgeona zbývá až třetí formace. Chybí mu minuty na ledě a nehraje s tak kvalitními hokejisty jako v první formaci. A platit centra třetí lajny šesti miliony dolarů je velký luxus i pro Dallas. Za této situace se mi nejeví jeho letní angažování jako nejšťastnější řešení.

Zbavit se starého, ale efektivního Hulla (PK), nakoupit Turgeona (C), ušetřit dva miliony dolarů a způsobit problémy v sestavě? Přesun Turgeona na křídlo by uškodil jak mu, tak Dallasu. Mnohem víc by se mi líbila sestava s Hullem a naším Martinem Ručinským místo Audetta.

Celkové počínání Dallasu na poli volných agentů bylo letos velice slabé (řekl bych skoro slon v porcelánu). Turgeon hraje slabě, Kamensky ještě hůř a Audette je v Montrealu. Další zkušená posila Jyrki Lumme je už taky pryč (Toronto).

V této chvíli jsou jenom dvě možnosti. Buď se Dallas chytne a s ním i Turgeon a nebo se dočkáme jeho výměny. Další možnou (nevím jestli šťastnou) variantou je výměna dnes již neodmyslitelné součásti Dallaského týmu a to Joe Nieuwendyka. Jediný kdo se mi z letních posil zamlouvá, je z Detroitu navrátivší se, stárnoucí , zkušený a nenápadný Pat Verbeek. V jeho případě odpovídá výše investice předváděným výkonům.

Žádné veselé psaní. Dallas se potácí na samé hranici postupu do play - off. Více než se soupeři teď válčí sám se sebou. V současné době se mi nejeví šance na pohár sira Stanleye nijak valná. Už loni měly hvězdy problémy s Edmononem a jestli hned v prvním kole vyfasují Detroit nebo Colorado máme se na co těšit. Ale abych nemaloval čerta na zeď, závěrem jedna slabá náplast. Play - off je úplně jiná soutěž.

šipka  Použité zdroje: Dallasstars.com, NHL.com


Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář


nahoru | na úvod
Web4u
Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist