16

(726 replies, posted in NHL)

A jak se dá v hokeji do češtiny přeložit slovíčko rebound, potažmo juicy rebound? Vím, že se to v NHL používá, i ti komentátoři to říkají, ale já mám tenhle výraz spojený skoro výlučně s basketbalem, kde to znamená doskok. A v hokeji? Něco jako odražená/vyražená střela? A juicy?

PS: Já to sleduju, ale klidně se přiznám, že né všechny výrazy znám, popřípadě se občas raději ujistím. wink A znám i dost takových lidí, co to mají podobně. smile

17

(726 replies, posted in NHL)

Tak v mém příspěvku není vůbec nic ryjícího, klid. wink Nehodnotím to, nepíšu, jestli je dobře/špatně apod. smile Jen se ptám kisina, proč jsou v jeho příspěvcích ty anglické výrazy a proč to nenapíše celé česky. smile Jen se ptám ze zvědavosti, ze zajímavosti, snad to nevadí. wink

18

(726 replies, posted in NHL)

Kisine, některé výrazy znám, některé si přeložím, na některé se tě zeptám. Ale zajímala by mě jedna věc, nevím, jestli jsi to už někde psal: Proč v tvých příspěvcích jsou ty anglické výrazy, proč to nenapíšeš normálně všechno česky? smile (Chápu, že některé jdou třeba oblížně přeložit zpátky do češtiny, ale není jich snad tolik).

19

(405 replies, posted in NHL)

Tak určitě. smile

20

(726 replies, posted in NHL)

Tight je vyrovnaný, ne? A minute-eater?

21

(794 replies, posted in NHL)

Jo, včera jsem se koukal na závěr zápasu Kostaričanek se Španělkami, tak to tam taky říkali, to o té FIFě.

22

(794 replies, posted in NHL)

"Podle jednoho nezávislého výzkumu se ženské fotbalové mistrovství světa v Americe těší obrovskému zájmu. Ve 38 z celkového počtu 56 amerických států byl naměřen větší zájem o MS žen než o hokejový Stanley Cup; a konkrétně ve Washingtonu DC šlo dokonce o zájem dvojnásobný."

Těžko říct, na kolik je to třeba relevantní, nebo ne, ale každopádně je to zajímavé. smile

23

(906 replies, posted in Dallas Stars)

ROR, RNH, OEL, JN... Jasně, tyhle znám. Dokonce bych si domyslel i PMS. wink Ale kdo je zase PAP? Předpokládám, že asi nemyslíš toho zahradníka s kšiltovkou z Arabely? big_smile Nebo jo? big_smile

24

(726 replies, posted in NHL)

Řeč je tedy o Stralmanovi jako o nejlepším bekovi současné NHL? smile

25

(405 replies, posted in NHL)

26

(7 replies, posted in NHL)

Kisine, můžeš taky pls k tomu něco napsat a zodpovědět hlavně ty mé otázečky k tomu? smile

27

(7 replies, posted in NHL)

Kisine, a klidně i vy ostatní, nechcete trochu rozvést pro zajímavost, co vy si osobně představuje pod pojmy skill a hockey sense a třeba i rozdíl mezi těmi pojmy podle vás?

Takhle bych řekl, že teoreticky jsou to celkem dva zaměnitelné pojmy, která takhle napsané nic moc konkrétně neřeknou a schová se pod to spoustu věcí... Praxe a konkretizace je důležitější. smile

Umění (dovednosti) a hokejové smysly? Například kvalitní střelu asi můžeme zahrnout do toho skillu. Ale třeba schopnost hrát 1 na 1 - to by klidně mohlo patřit do obojího, ne? Dovednost to je určitě a hokejové smysly k tomu řešení potřebuješ určitě taky. Nebo je to spíš taky dovednost?

A co třeba dobré čtení hry? Kam s tím?

A dále - mohli bychom třeba říct, že hockey sense jsou takovou nástavbou skillu? Taková ta kreativita, nápaditost? Pojďte si taky trochu hokejově zafilozofovat. smile

28

(5 replies, posted in Ostatní)

Závěrečný třetí příspěvek o La Coruni je tu: smile

Mohlo by se sice říct klasické "Konec dobrý, všechno dobré", ale to by bylo moc zjednodušené a zapomínalo by to na některé důležité skutečnosti.

Deportivo celkově v lize:
16. místo 7 – 14 – 17 35:60 35 bodů
Doma:
16. místo 5 – 6 – 8 22:30 21 bodů 
Venku:
16. místo 2 – 8 – 9 13:30 14 bodů

Čili mužstvo nedávalo moc branek, průměr vlastně není ani jeden gól na zápas. Nejlepším střelcem byl záložník  Lucas Perez –  6 branek/21 zápasů.
Útočníci, to byla bída: Postiga – 1 branka, 1 červená karta/14 zápasů. Ten mě dost zklamal. Hrál, góly nedával a pak se dvakrát zranil. Čekal jsem mnohem, mnohem, mnohem víc. Gólů, né červených karet. big_smile
Riera (přišel až v průběhu sezóny) 4 branky/21 zápasů
Toche 4 branky/25 zápasů
Celkem se  gólově trefilo 14 hráčů

Nesmím zapomenout, že finanční situace v mužstu není úplně růžová. Další kapitoou jsou trenéři. Fernando Vázquez, který Deportivo dovedl zpátky do nejvyšší soutěže, byl ještě ještě před začátkem ligy odvolán, protože kritizoval přestupovou politiku klubu. Slova z vedení: "Nemyslím si, že někdo, kdo něco takového prohlásí, je na sto procent motivovaný. Jsem přesvědčen, že to rozhodnutí je tím nejlepším pro budoucnost Deportiva.“

Přišel Víctor Fernández, ale nevydržel tam dlouho. Nahradil ho Víctor Sánchez, který Deportivo dokázal udržet.

Chybí gólový útočník. Chce to posílit obranu, zálohu i útok (ale to je přání snad většiny klubů). Aspoň ten brankář je kvalitní. Není tedy nakonec překvapení, že se Deportivo udrželo vzhledem k těm problémům? Málo branek střílelo, absence gólového útočníka, ta hrozná série bez výhry. Psal jsem to na Tampu vzhledem ke kisinovým výrokům a teď bych se tak klidně mohl zeptat i sám sebe  sebe u Deportiva. A rovnou si i odpovím. Nakonec si myslím, že Deportivo se udrželo zaslouženě, ty 3 kluby, které sestoupily, byly ještě horší než Depor. La Coruňa měla řekněme štěstí, že před tou dlouhou neúspěšnou sérií měla trochu nahráno na ostatní kluby v sestupovém pásmu. A že ony ty kluby zralí na sestup také nijak nezářily.

Deportivo zabralo v poslední možné chvíli v těch 3 závěrečných kolech. Neskutečně cenný bod dovezený z Bilbaa, pak domácí výhra nad Levante 2:0 (konečně výhra po 14 zápasech) a zlatý bod z Barcelony. Nakonec fakt ukázali charakter, jak se říká, udrželi se, ale celkově dobrá sezóna to nebyla. Ale tentokrát se to i díky zázraku v posledním kole obešlo bez sestupu. Já doufám, že se klub i hráči konečně poučí a byla by paráda prožít nádcházející ročník někde v klidných vodách středu tabulky. A pokud možno bez nervů až do poslední minuty. Předem děkuji. smile

29

(5 replies, posted in Ostatní)

Druhá část o Deportivu je zde: smile

A situace v právě skončené sezóně?
Deportivo se po většinu sezóny pohybovalo dole, ale třeba mezi 20. a 22. kolem 2x vyhrálo a 1x remizovalo a trochu odskočilo ostatním v sestupovém pásmu. Jak se později ukázalo, bylo to více než důležité, protože mezi 23. a 36. kolem tým ani jednu nevyhrál (!!!), připsal si jen 7 remíz a 7 proher. Zabral až v úplně možné chvíli – v předposledním kole porazil doma Levante 2:0.

Situace před posledním kolem:
Cordoba a Almería byly jistými sestupujícími. Zbývalo vyřešit tajenku „třetího do party“.
Granada 34 bodů (hostila Atlético Madrid), Deportivo 34 bodů (jelo na Barcelonu), Eibar 32 bodů (hostilo jasně poslední Cordobu). S Granadou má Depor horší vzájemné zápasy a čekaly se jasné 3 body pro Eibar. Co z toho plynulo: Depor musí na Barce bodovat.

A jak to celé dopadlo:
Granada – Atlético Madrid 0:0 (nemám moc rád takové ty konspirační teorie, ale četl jsem, že to byl dost nezáživný fotbal a oběma klubům se bodík náramně hodil a zároveň i stačil – Granadě k udržení a Atléticu Mdrid ke 3. místu)
Eibar – Cordoba 3:0 (to se všeobecně čekalo – tým, který bojoval o bytí a nebytí a navíc doma x poslední tým tabulky, jasně sestupující, motivací asi nepřekypoval takže výsledek bez překvapení). Jestli Deportivo neuhraje alespoň bod, jde opět po roce do II. ligy. Že by opět třetí sestupové Déjà vu za sebou se stejnými okolnostmi? Závěrečné kolo, těžký soupeř, nutnost bodovat, další výsledky hrály proti Deportivu. To mě fakt fascinuje... Sice měla Barca titul už jistý, ale hrála před vlastními fanoušky, poslední zápas v lize, poslední zápas Xaviho za Barcu, chtěli uspět i vzhledem k očekávanému finále Poháru i Ligy mistrů. Sice třeba chytal 3. brankář a obrana i záloha nehrála v nejsilnějším složení, ale celý zápas odehráli Messi (dal obě branky), Neymar a místo Suáreze hrál Pedro, ale to je taky kvalita.

Ještě v 66. minutě Deportivo prohrávaol 0:2, ale nakonec vyrovnal na 2:2 (5. a 59. Messi - 67. Lucas Perez, 76. Salomao) a remízu udržel až do konce! Sestup odvrácen, z té trojice padá Eibar. Já jsem optimista, ale realistický, nelítám v oblacích, takže se klidně přiznám, že jsem Deportivu v tomto zápase moc nevěřil. Ale to bylo celkem logické – soupeř Barcelona, nutnost bodovat, venkovní bilance Deporu, bilance z posledních zápasů Deporu, špatné zkušenosti z posledních kol...  O to větší radost jsem pak měl. Takže se jim na tomto místě omlouvám. :-)

Je třeba si zas a opět uvědomit, jak opravdu tenoučká je někdy hranice mezi úspěchem a neúspěchem, mezi setrváním a sestupem, mezi nebem a peklem...  Dlouhodobá soutěž, 38 kol a o udržení nakonec rozhodne jeden jediný bodíček...

Ještě chci poznamenat, že kdyby Deportivo prohrálo a tím pádem by sestoupilo, že by to nebylo prostě jen proto, že jeli v posledním kole na Barcelonu. Tak to prostě „jen“ vyšlo losem a kdyby prohráli, ty body mohli (a měli) získat jinde. Napadají mne 2 příklady: 34. kolo – ostudná prohra s Elche u nich 0:4 a 35. kolo – jen domácí remíza se zraněními sužovaným Villareallem 1:1. Plus ta dlouhá série 14 mačů bez výhry.

Ale i na tu bídu tu musím napsat, že se tam zrodilo pár nečekaných a ubojovaných remíz v té dlouhé sérce:
30. kolo: doma Cordoba (kterou měli jasně porazit): v 55. minutě dostali gól, v 69. minutě červenou kartu, ale v 87. minutě se podařilo vyrovnat. Nakonec byli rádi za bodík.
31. kolo: venku San Sebastianem: dvakrát prohrávali, ale dvakrát vyrovnali, podruhé to bylo v 78. minutě, konečný stav 2:2.
36. kolo: venku Bilbao (které hrálo toho času velmi dobře): remíza 1:1, Depor vyrovnával v 93. minutě. Jak o tom teď přemýšlím, tenhle bod byl strašlivě důležitý.

Třetí a závěrečná část trilogie bude přidána zítra. wink

30

(5 replies, posted in Ostatní)

No, tak to vidíš, u mě to jde dohromady parádně. smile Zelená taky není špatná, tak koho? big_smile Jinak to, že jsou druzí za MU, by tam vlastně ani nemuselo být. Spíš z toho pohledu, že kdybych si musel vybrat jen jeden klub, zvolil bych MU, ale to není a ani nebude třeba. Dal jsem to pryč. wink Mám je rád oba dva stejně. smile wink

A máš na mysli Athletic Bilbao nebo Atlético Madrid?