Topic: Skill a Hockey sense

Kisine, a klidně i vy ostatní, nechcete trochu rozvést pro zajímavost, co vy si osobně představuje pod pojmy skill a hockey sense a třeba i rozdíl mezi těmi pojmy podle vás?

Takhle bych řekl, že teoreticky jsou to celkem dva zaměnitelné pojmy, která takhle napsané nic moc konkrétně neřeknou a schová se pod to spoustu věcí... Praxe a konkretizace je důležitější. smile

Umění (dovednosti) a hokejové smysly? Například kvalitní střelu asi můžeme zahrnout do toho skillu. Ale třeba schopnost hrát 1 na 1 - to by klidně mohlo patřit do obojího, ne? Dovednost to je určitě a hokejové smysly k tomu řešení potřebuješ určitě taky. Nebo je to spíš taky dovednost?

A co třeba dobré čtení hry? Kam s tím?

A dále - mohli bychom třeba říct, že hockey sense jsou takovou nástavbou skillu? Taková ta kreativita, nápaditost? Pojďte si taky trochu hokejově zafilozofovat. smile

Re: Skill a Hockey sense

Když se tu bude psát česky, nebude problém v komunikaci a porozumění. Tedy asi bude, ale ne tak veliký. wink

Re: Skill a Hockey sense

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

Re: Skill a Hockey sense

Kisine, můžeš taky pls k tomu něco napsat a zodpovědět hlavně ty mé otázečky k tomu? smile

Re: Skill a Hockey sense

Mikesz, já bych ten Rousselův gol a skill nepřecenoval. Na ledě byl Morrow a jeho leadership byl z celé akce patrný.

Jose, nevím, co bych dodal, mikesz to vystihl. Skill je umění obejít protihráče 1 na 1, technika hole nebo precisnost nahrávek. Hockey sense je zřejmě něco, co naučit nelze - je to umění být ve správný moment na správném místě, umění odhadnout, jakým směrem se vyvine hra, ale třeba i umění vědět, kdy/jak pošetřit síly. U nás má největší skill i hockey sense Kucherov s Drouinem. Velmi dobrý hockey sense má i Palát a Johnson. Stamkos, ačkoliv jeho výběr místa je obdivuhodný, v ostatních aspektech trošku pokulhává a proto jsem ho nikdy neřadil mezi hráče s elitním hockey sensem, rozhodně to není jeho nijak zvlášt silná vlastnost.

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Skill a Hockey sense

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero

Re: Skill a Hockey sense

Nill v off-season sáhne po leadershipu a budeš Bohnice potřebovat víc než já big_smile

''You have to pay your dues'' - Jon Cooper

Re: Skill a Hockey sense

hh, zrovna dneska jsem tam byl. smile) A je to tam moc pekne.

Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Hero