Dallas Stars czDallas Stars cz
Stránky o Dallas Stars, klubu NHL

 14. 9. 04 Tréninkový kemp nadějí odstartoval  DS.com

Jen před několika dny začal v Dallasu Tréninkový kemp nadějí (The Dallas Stars 2004 Development Camp). Pro 22 mladých hráčů, kteří se ho účastní, to znamená definitivní konec léta a začátek pořádného tréninkového drilu.

Obránce Shawn Belle se účastní svého prvního tréninkového kempu v řadách Stars. Ale není to jeho první letošní kemp.

"S létem jsem hodně spokojený. Trénovat jsem začal už začátkem srpna. To jsem se zrovna účastnil tréninkového kempu v Calgary, který pořádal kanadský hokejový svaz pro hráče, kteří by se měli účastnit juniorského mistrovství světa. Byl jsem tam dva týdny, pak jsem jel do Tri-Cities na poslední dva týdny jejich tréninkového kempu. Sice uběhly hodně rychle, ale znovu jsem tak mohl vidět své bývalé spoluhráče a užít s nimi spoustu legrace."
Shawn Belle, obránce Stars

Hokej je pro Shawna Bella celý život, stejně tak jako pro mnoho dalších mladých hráčů. Září už tradičně znamená začátek nové sezóny.

"Pokaždé, když máte možnost znovu vyjet na led a hrát hokej, prožíváte něco velkého. Proto hokej hrajeme, proto ho tak milujeme. Je tu zase nová sezóna, a to je skvělé. Už jsem se ji nemohl dočkat."
Shawn Belle, obránce Stars

Belle už se na tréninkový kemp těšil dlouho. Znovu bude obklopen hráči, kteří mají velkou chuť stát se řádnými profesionály.

"Letos by měl být pro mě kemp hodně inspirující. Chci totiž získat lepší představu o tom, jak trénují pořádní profíci. Zjistit, co na svém tréninku mám ještě zlepšit, o kolik víc musím ještě pracovat, aby se ze mě stal opravdový profesionál. Chci nasát atmosféru kolem sebe a poznat trochu víc i kluky kolem sebe. Beru tento kemp jako svůj malý krůček na cestě do NHL."
Shawn Belle, obránce Stars

Belle ví, že letošní rok pro něj bude hodně náročný a je připraven odnést si z něj co nejvíce zkušeností.

"Přestože se věci hodně mění, já jsem rozhodnut hrát letos zase za Tri-Cities a pomoci klubu vyhrát mistrovský titul. Také bych rád jel na juniorský světový šampionát a přivezl si odtamtud zlatou medaili. Mým cílem také je odehrát pár zápasů tady v Dallasu."
Shawn Belle, obránce Stars

Dalším hráčem, který se bude účastnit svého prvního kempu mezi profesionály, je vítěz trofeje Hobey Baker Award za rok 2004 Junior Lessard. Ten celé léto tvrdě trénoval, aby byl co nejlépe připraven na svou první profesionální sezónu.

"Léto jsem strávil v Duluthu, kde jsem dřív čtyři roky hrál univerzitní ligu za místní vysokou školu. Trénoval jsem s bývalými spoluhráči, fyzičku jsem si zlepšoval pod vedením svého bývalého kondičního trenéra. Myslím si, že mi to hodně pomohlo a že jsem na tréninkový kemp dobře připraven."
Junior Lessard, nová akvizice Stars

Co Lessard vlastně od kempu a nadcházející sezóny očekává?

"Žádné velké cíle jsem si pro následující sezónu nestanovil. Chci jen v kempu zanechat dobrý dojem a dokázat dallaskému vedení, že hokej hrát umím."
Junior Lessard, křídlo Stars

"Myslím si, že jsem teď v dobré herní formě a už se moc těším na tréninkové zápasy v kempu. Mělo by se hrát v docela rychlém tempu a to by mi mělo pomoci zvyknout si na herní tempo v NHL. Letos se chci hlavně seznámit s novými spoluhráči a získat nějaké zkušenosti. To by mi mělo do budoucna hodně pomoci."
Junior Lessard, křídlo Stars

Trpělivost růže přináší a Lessard to nejspíš dobře ví.

"Všechno je teď pro mě nové a vzrušující a je jedno, zda začnu sezónu nahoře v Dallasu nebo na farmě v Houstonu. Teď je pro mě prvořadé nabrat co nejvíce zkušeností."
Junior Lessard, křídlo Stars

Antti Miettinen za sebou už jeden tréninkový kemp s mužstvem Dallas Stars má. Takže už vlastně dobře ví, co všechno ho vlastně čeká.

"Už se moc na tréninkový kemp těším. Letos je to pro mě v mnohém snadnější než minulý rok, kdy jsem se musel seznamovat s úplně novým prostředím, s úplně novými lidmi. Teď už se mohu zaměřit jen na to, co se bude odehrávat na ledě a co nejlépe se na to připravit."
Antti Miettinen, křídelní útočník Stars

Miettinen chce i nadále rozvíjet svůj potenciál, což mu podle jeho slov dovolí stát se lepším hráčem.

"Potřebuji zlepšit celkovou hru. Zautomatizovat jednotlivé pohyby, všechno musí být přirozené - střela, nahrávka, bruslení. Nestanovuji si na sezónu žádné speciální cíle. Chci jen hrát lépe, podávat vyrovnanější výkony. Prostě se vyvarovat herních výkyvů. Co se týče cílů pro letošní kemp: chci trochu více poznat kluky v týmu a znovu si zvyknout na užší led. Předpokládám, že letos to bude všechno jednodušší."
Antti Miettinen, křídelní útočník Stars

Léto strávil Miettinen mezi Texasem a Helsinkami. Do Finska se však jen tak brzo vracet nehodlá, chce si vybojovat místo v základním kádru Stars.

"Léto bylo prima. Když jsme v Utahu odehráli poslední utkání sezóny, vrátil jsem se do Dallasu a chvilku odpočíval. Pak jsem odletěl domů, do Finska. Jsem vášnivý rybář a tak jsem si doma zašel i na ryby. Trochu jsem i trénoval, na led jsem chodil s mým bývalým klubem. Bylo to fajn, ale teď už jsem docela rád zpátky."
Antti Miettinen, křídelní útočník Stars

šipka Použité zdroje: Dallas Stars.com
šipka Překlad článku: Kamil Šamulák
šipka Počet shlédnutí článku 139012

Komentáře

Žádné komentáře

Přidej komentář

Web4u

Reklama

Dobyli jsme Vídeň

Shrnutí mistrovství světa ve Vídni, kde čeští reprezentanti vybojovali zlaté medaile
www.marken.cz

Češi a Slováci v dějinách NHL

Osudy více než dvou desítek čechů a slováků v NHL
www.marken.cz

Prohockey

Web4U | Redakce | Převodovka | RSS | Propagace | Reklama u nás | Mapa

© Loga a známky NHL, týmu Dallas Stars a ostatních týmů jsou ochrannými známkami NHL Enterprises nebo jejich vlastníků.

TOPlist