Jim Cummins a Rob DiMaio v ostrém souboji, autor - AP Photo/Jack Dempsey

Záp. 03/04:   15.11. 0:3    10.1. 2:4   15.1. 1:4   20.2. 5:1

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Colorado

Druhý zápas bez trenéra Dave Tippetta čekal na Hvězdy v Denveru. V utkání proti silnému soupeři musel Rick Wilson improvizovat v sestavě, ještě více, než v minulých zápasech. K marodům Jere Lehtinenovi a Downeymu přibyl ještě Pierre Turgeon.

Domácí nastoupili pěkně zostra a hned ve třetí minutě se mohli radovat z vedoucí branky. Milan Hejduk našel v ideální střelecké pozici mezi kruhy postaveného Alexe Tanguaye.

Domácí si vytvořili v úvodní třetině trvalý tlak a jen díky vynikajícímu Marty Turcovi vstřelili jen jeden gól. Marty odchytal svůj zřejmě nejlepší zápas v této sezóně.

David Aebischer, autor - AP Photo/Jack Dempsey
David Aebischer
AP Photo/Jack Dempsey

Sám brankář ale na vítězství nestačí, pokud jej nepodpoří jeho spoluhráči dobrou hrou v poli. A to se tentokráte Dallasu nepodařilo. Ve druhé třetině, přesněji v její 12. minutě zvýšil v přesilovce přesnou střelou Teemu Selänne. Na lavici hanby vysedával kapitán Mike Modano, za nedovolenou hru vysokou holí.

"Marty dnes odchytal velký zápas. My jsme mu ale ani trochu nepomohli a sám
na to nemohl stačit."

Bill Guerin

Dallas se celý zápas v podstatě jen bránil a když už se objevil náznak nátlakové hry, ujel do brejku Cummins a Nikolišin a druhý jmenovaný pokořil Turca potřetí.

Třetí gól přišel jen 50 vteřin po tom druhém. Z celkem nadějného stavu 1:0 bylo během jedné minuty 3:0 a bylo po zápase.

Stars už se nezmohli ani na zkorigování výsledku a domácí vývoj zápasu s přehledem kontrolovali. Brankář Aebischer tak v poklidu vychytal druhé čisté konto v sezóně.

"Sice jsme docela dost stříleli, ale bylo to spíše ze šířky nebo ze špatně připravených pozic."
Mike Modano

Dallas počtvrté v letošní sezóně nevstřelil v branku. Loni se tohle stalo pětkrát za celou sezónu.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 351510