Stránky o klubu NHL

Článek 11.1. Lavina přesilovek rozhodla D. Brunclík, R. Štolpa

Dallas - Colorado 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)

Bill Guerin atakuje gólmana Aebischera a Stu Barnes dává gól, který nebyl uznán. Autor - AP Photo/Donna McWilliam

Záp. 03/04:   15.11. 0:3    10.1. 2:4   15.1. 1:4   20.2. 5:1

Reportáž  Statistika  Sestava  Fotky

Colorado

V těžkém zápase proti velké ofenzivní síle Laviny se Dallas musel obejít bez kapitána Mika Modana obránce Jona Klemma. Brenden Morrow se dal na poslední chvíli dohromady a nastoupil i když jeho zdravotní stav nebyl ani zdaleka stoprocentní.

Hned v první minutě si vykoledoval faul Milan Hejduk. Přesilovka Stars je však doslova sterilní a tak Davidu Aebischerovi žádné nebezpečí nehrozilo.

Ten stejný Milan Hejduk, který načal utkání vyloučením, otevřel v 8. minutě skóre zápasu. Z pravého kruhu mířil přes obránce Philippe Bouchera pohotově a velice přesně. Puk zazvonil o tyč a zatřepetal se v síti.

Pierre Turgeon, autor - Glenn James  /DS.com
Pierre Turgeon
Glenn James /DS.com

Rozhodčí nasadili přísný metr a tak nevychladla trestná lavice ani na jedné straně. V 11. minutě byl vyloučen Morris, ve 13. Forsberg a v 19. David Oliver.

I díky přesilovkám si domácí Hvězdy vytvořily územní převahu, ze které ovšem nedokázaly připravit žádnou brankovou příležitost.

Ve druhé třetině rozhodčí posuzovali zákroky ještě úzkostlivěji než v první.

Ve 3. minutě byl vyloučen David Oliver, když tvrdým úderem u mantinelu sestřelil Teemu Selaneho. Finský blesk odstoupil a na led se již nevrátil.

V 8. minutě Dallas srovnal. V závaru před brankou se po střele Philippe Bouchera prosadil Stu Barnes, když David Aebischer byl až příliš vyjetý z branky. Gól ale neplatil. Adam Foote zatlačil Billa Guerina tak až spadl na hostujícího gólmana. Bill Guerin si při tom trochu pomohl hokejkou a místo vyrovnání hráli domácí oslabení.

Přesilovky Colorada, byla zcela odlišná od té Texaské. Byly plné pohybu, rychlé výměny puku a důrazného zakončení. Při vyloučení Billa Guerina ale Dallas odolával seč mu síly stačily. Několika skvělými zákroky se blýskl Marty Turco.

Necelou minutu po návratu Guerina na led putoval na trestnou lavici Pierre Turgeon. Tentokrát již Colorado trestalo. Zpoza branky přihrával Peter Forsberg a Alex Tanguay našel s pomocí teče Jere Lehtinena horní růžek Turcovy branky - 0:2.

"V první třetině jsme se dokázali ubránit v několika oslabeních. Rozhodčí ve druhé třetině tresty kompenzovali a v přesilovkách jsme rozhodli."
Alex Tanguay

Ve 14. minutě byl vyloučen Richard Matvichuk a hosté opět využili přesilovku. Derek Morris tvrdě střílel a puk nikým neatakovaný Alex Tanguay - 0:3.

"V úvodních dvou třetinách jsme hráli velmi dobře."

Oslabení Dallasu pokračovalo jak na běžícím páse. V 19. minutě seděl na trestné lavici Jere Lehtinen za vymyšlené sekání a Lavina počtvrté (z toho potřetí v přesilovce) zavalila branku Dallasu. Opět střílel Derek Morris, tentokrát však jeho střelu nedorazil Alex Tanguay, ale Adam Foote - 0:4. Tak jako Tanguay v předchozím případě měl dostatek času a prostoru pro přesné zakončení.

"Nechali jsme si vzít vývoj zápasu z našich rukou. Colorado má příliš talentované hráče na to, aby jsme ubránili tolik oslabení."
Scott Young

Ve třetí třetině již hosté dohrávali a hlídali čtyřbrankové vedení. Dallas se snažil alespoň zkorigovat nelichotivý výsledek a tak začal aktivně. Z platonické převahy vzešlo vyloučení Steva Mooreho.

"Do třetí třetiny jsme vstoupili jako jiný tým, ale utkání již bylo rozhodnuté."
Marty Turco

V přesilovce převzal puk v obranné třetině Scott Young. Uháněl s ním rovnou k rance hostí a nikdo jej nedokázal zastavit. Aebischera v přímém souboji bez problémů překonal a vstřelil úvodní branku domácích. Pro Younga to byl sedmistý bod v kariéře.

Ve 14. minutě přidal další branku Dallasu přesnou střelou Jason Arnott po asistenci Steva Otta. Na zvrat nebo alespoň na vyrovnání bylo ale příliš pozdě.

"Ve třetí třetině jsme polevili a přenechali jsme jim veškerou aktivitu. Můžeme být rádi, že jsme neinkasovali dříve, protože jsme se mohli dostat do potíží."

Ani závěrečná hra bez brankáře při vyloučení Dereka Morrise úspěch nepřinesla. Hra Hvězd v početní převaze je totiž jedním slovem tragická. Naopak to byli hosté, kteří mohli výsledek pečetit, ale jejich pokusy dvakrát je těsně minuly prázdnou branku Dallas Stars.

Utkání se rozhodovalo v přesilových hrách a v nich bylo Colorado minimálně o třídu lepší. Díky tomu zaslouženě zvítězilo a z Texasu si odváží dva cenné body.

šipka Použité zdroje: ESPN.com, Dallasstars.com, Yahoo Sports.com, NHL.com
šipka Počet shlédnutí článku: 351418