12. 2. 06 Žraloci zo San Jose rozdupali Dallas  P. Čižmár

San Jose – Dallas 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)

Alyn McCauley právě skóroval, San Jose vede 5:1
(Autor – AP Photo/George Nikitin)

Tréner Ron Wilson odkoučoval svoj 900. zápas v NHL a zápas proti lídrovi Pacifickej divízie mu priniesol aj ďalšie jubileum. Žraloci dotiahli zápas do víťazného konca, a tak sa Wilson mohol radovať zo štyristej výhry v NHL.

Modano otvára skóre zápasu

1. třetina

Do vedenia sa dostali hostia z Dallasu v siedmej minúte zásluhou kapitána Stars Mikea Modana. Boucher poslal dlhú prihrávku Jokinenovi, ktorý zaviedol puk do útočného pásma a prihral nechránenému Modanovi. Modano pálil z prvej, no tvrdá strela Toskalu zaskočila a puk sa dokotúľal spod betónov až do siete. 1:0

V 16. minúte hrali Sharks presilovku 5 na 3, ktorú aj hneď využili. Z modrej poslal Marleau puk Thorntonovi, toho nedokázal vykryť Boucher a Thorntonova strela si našla medzierku medzi Turcovými betónmi. 1:1

Chyby Dallasu umožnili Žralokom skórovať

Hviezdy robili príliš veľa chýb a Marty Turco nedokázal naprávať všetky omyly svojich spoluhráčov. Dallas inkasoval v druhej tretine štyri góly, ktoré viedli k jasnému víťazstvu domácich. Jonathan Cheechoo skóroval ako prvý v druhej tretine, keď puk sa odrazil od jeho pravej korčule po pase Thorntona. Gól bol uznaný až po konzultácii s videorozhodcom. 1:2

V 8. minúte si šiel na trestnú lavicu sadnúť Robidas, Sharks presilovku opäť využili. Thornton vykorčuľoval spoza bránky Martyho Turca, Cheechoo zachytil jeho krížny pas a po druhýkrát prekonal gólmana Stars. 1:3

"Keď sú chyby na vašej strane, ktoré vás držia vo vlastnom obrannom pásme, privádza vás to do zúrivosti. Potom sa to nemôže končiť inak než vylúčením. "
Dave Tippett

Chyby Dallasu nemali konca a tak v 15. minúte Patrick Marleau narušil rozohrávku Stars za bránkou a poslal puk Michálkovi, ktorý zamieril do pravého rohu a skóroval. 1:4

Hostia sa aj napriek tomu nespamätali a ešte v druhej tretiny ich potrestal McCauley. Strela McCauleyho vyskočila z Turcovej lapačky a odrazila sa od hokejky Mikea Modana, ktorý súperil s Marcelom Gocom. Viedorozhodca gól potvrdil. 1:5

"Nehrali sme na úrovni, na ktorej sme mali hrať. "

Hagman a Barnes upravujú skóre

V 7. minúte tretej tretiny Hagman dorazil puk za Toskalov chrbát po strele Martina Škouly. 2:5

O 36 sekúnd Hviezdy opäť skórovali. Tjärnqvist v útočnom pásme poslal prihrávku za bránku, kde stál Ott. Puk sa však odrazil od jeho hokejky, preskočil Toskalu a pripravený Barnes z bezprostrednej blízkosti prekonal gólmana Sharks. 3:5. Minútu pred koncom prihral Marleau Michálkovi, ktorý zamieril do prázdnej bránky Stars a nemýlil sa. 3:6

"Ak neviete hrať pod tlakom a hráči nemajú vôľu vyhrávať osobné súboje, tak rozdiel v hre je značný."

Srdce v hokeji

Zlomové okamžiky osmi skvělých turnajů ve vzpomínkách hráčů, trenérů a historiků